1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Powstanie nowy żłobek

Bardzo dobra wiadomość dla rodziców najmłodszych gdynian. W mieście powstanie nowy żłobek dzięki dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 mln zł. Do potrzeb placówki zostaną przystosowane pawilony przy SP nr 35 na Witominie.

Mieściła się w nich szkoła gastronomiczna, jednak umowa z nią została wypowiedziana. Samorząd Gdyni zastanawiał się, jak zagospodarować opuszczone wnętrza. O ostatecznym rozwiązaniu zaważyło wsparcie ministerstwa.
Pomieszczenia przy ul. Uczniowskiej zostaną kompleksowo wyremontowane. Znajdzie się w nich miejsce dla 55 maluchów w wieku od półtora roku do trzech lat.
Inwestycja kosztować będzie 2 mln zł. Do ministerialnej dotacji połowę potrzebnej kwoty dołoży samorząd. Na przełomie lipca i sierpnia zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, a prace mają zakończyć się do końca grudnia.

W Gdyni działa publiczny żłobek „Niezapominajka" przy ul. Wójta Radtkego w Śródmieściu. W Demptowie znajduje się jego filia. W sumie w placówce jest 150 miejsc. Za miesięczny pobyt dziecka w żłobku rodzice płacą 330 zł lub 360 zł miesięcznie, w zależności czy maluch spędza tam do 10 godzin dziennie, czy więcej.

W placówkach prywatnych opłaty są często nawet dwa razy wyższe.