1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Volvo Gdynia Sailing Days - Święto Żeglarskiej Stolicy Polski

Volvo Gdynia Sailing Days - Święto Żeglarskiej Stolicy PolskiWidowiskowe wyścigi jachtów i atrakcyjne imprezy towarzyszące - Volvo Gdynia Sailing Days to wielki festiwal, który na trwałe zagościł w światowym kalendarzu imprez żeglarskich.
Volvo Gdynia Sailing Days, odbywające się między 17 a 28 lipca 2013 roku, to pierwsze w historii Polski cykliczne międzynarodowe regaty żeglarskie. Są one najważniejszym, obok niemieckiego Tygodnia Kilońskiego („Kieler Woche"), tego typu wydarzeniem w obrębie basenu Morza Bałtyckiego i jedną z pięciu najważniejszych imprez Pucharu Świata rozgrywanych w Europie.
Jednak nadchodzące regaty to nie tylko zmagania na wodzie, lecz także wiele atrakcji na lądzie.
W czasie trwania regat w gdyńskiej Marinie funkcjonowało będzie Miasteczko Volvo Gdynia Sailing Days, a w nim:
- uroczystości rozpoczęcia i zakończenia zawodów,
- ceremonie wręczenia pucharów zwycięzcom,
- konkursy i zabawy z nagrodami - nie tylko dla najmłodszych,
- spotkania ze znanymi żeglarzami,
- najnowsze modele samochodów VOLVO.
To jednak nie wszystko - specjalnie dla fanów sportowych emocji zorganizowany zostanie Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Volvo Gdynia Sailing Days (20 lipca). W tym samym czasie odbędzie się wielki festyn (20-21 lipca), na który już teraz zapraszamy przede wszystkim rodziców z dziećmi.
Wszystko to w pięknym otoczeniu miasta nierozerwalnie związanego z morzem i pełnego naturalnych walorów, które bezsprzecznie podnoszą atrakcyjność odbywających się w nim imprez morskich.
Miasta będącego organizatorem wielkich, międzynarodowych przedsięwzięć żeglarskich, takich jak: Żeglarskie Mistrzostwa Świata ISAF, Mistrzostwa Europy w Wyścigach Skuterów Wodnych, Żaglowców Tall Ships Races czy The Culture 2011 Tall Ships Regatta. Miasta posiadającego piękne punkty widokowe, z których obserwować można trasy regatowe: Bulwar Nadmorski, Kamienną Górę, Skwer Kościuszki, plażę „Śródmieście". Wreszcie - miasta, w którym szeroko pojęte żeglarstwo cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, turystów, mediów czy inwestorów.


Fot. Paulina Filipowicz/GOSiRKalendarz zawodów
:
18 - 20 lipca - regaty o Puchar Miasta Gdyni w kl. LAS, LAR, LAS 4.7
20 - 21 lipca - regaty Delphia-24, katamarany A-Class
22 - 27 lipca - Mistrzostwa Świata w kl. Micro
22 - 24 lipca - regaty o Puchar Trenerów w kl. Optimist
25 - 28 lipca - Mistrzostwa Świata Juniorów w kl. 49er, 49erFX
26 - 28 lipca - Gdynia Match Cup, Mistrzostwa Polski w Match Racingu


Więcej informacji na stronie internetowej: www.gdyniasailingdays.org.Mapa Volvo Gdynia Sailing Days