Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji. Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji.
1108 (708) 2013-07-19 - 2013-07-25

Dziecięca Akademia Kulinarna

We wtorek 23 lipca 2013 r. w restauracji Malika (ul. Świętojańska 69b) rusza Dziecięca Akademia Kulinarna. To cykl bezpłatnych spotkań poświęconych tematom kulinarnym, skierowanych specjalnie do dzieci. Raz w miesiącu w różnych restauracjach na Szlaku Kulinarnym odbywać się będą zajęcia w formie zabaw kulinarnych, podczas których najmłodsi poznają nowe smaki i kuchnie z różnych stron świata. Początek pierwszego spotkania o godz. 10.00.

Warsztaty kulinarne poświęcone będą kuchni krajów Afryki Północnej, takich jak: Maroko, Tunezja i Algieria. Rozpoczną się zabawą w rozpoznawanie egzotycznych i aromatycznych składników i przypraw, następnie dzieci będą wspólnie z szefową kuchni Maliką przygotowywać jedną z najpopularniejszych potraw tego regionu, czyli couscous z warzywami oraz ciasteczka mammoul, a na zakończenie najprzyjemniejsza część spotkania, czyli zajadanie przyrządzonych razem pyszności.

Dziecięca Akademia Kulinarna przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.
Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapisy pod adresem e-mail: projekty@arg.gdynia.pl.