1108 (708) 2013-07-19 - 2013-07-25

Gdyńska policja zaprasza na swoje święto

Policja ma swoje święto24 lipca 2013 r. wspólnie z mieszkańcami swoje święto będą obchodzić policjanci. Zapraszają na festyn na parkingu przed Akwarium Gdyńskim. Zabawa rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 16.00.
Święto Policji to doskonała okazja, by pokazać jak wygląda na co dzień praca stróżów prawa. W trakcie festynu będzie można m.in. zobaczyć sprzęt jakim dysponują funkcjonariusze, a więc: radiowozy, motocykle, policyjnego quada i armatkę wodną. Policyjni pirotechnicy zaprezentują robota używanego w działaniach związanych z alarmami bombowymi. Technicy kryminalistyki zademonstrują mobilne laboratorium do zabezpieczania miejsc zdarzeń.
Będzie także prezentowany sprzęt ratowniczy Straży Pożarnej i pojazd specjalistyczny Służby Celnej. Każdy uczestnik festynu będzie mógł m.in. sprawdzić się w teście „Małego policjanta", przetestować jak działają alkogogle oraz pokonać trasę miasteczka ruchu drogowego.
O dobrą atmosferę na festynie zadba policyjny Słoń POPO.

W godzinach 13.30 - 14.00 w Basenie Prezydenta będzie można obserwować ćwiczenia antyterrorystyczno - ratownicze z udziałem grup szturmowych policji i wojska, statku hydrograficznego „Zodiak", śmigłowca MW, statku ratowniczego SAR i holownika pożarniczego.

Uwaga! W związku z imprezą wystąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego.
W godz. 11.00 - 12.30 krótkotrwałe utrudnienia na ul. Portowej, pl. Kaszubskim, ul. Świętojańskiej, Skwerze Kościuszki, al. Jana Pawła II związane będą z przejściem uczestników uroczystości.
W godz. 6.00 - 16.00 nastąpi całkowite zajęcie pasa drogowego al. Jana Pawła II na wysokości restauracji Róża Wiatrów oraz wyłączenie z ruchu parkingu na al. Jana Pawła II przy Akwarium.

ikona