1108 (708) 2013-07-19 - 2013-07-25

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie

XVIII Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:

19, 20 i 21 lipca godz. 20.00 „Bóg" Woody'ego Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego.
O teatrze i tajemnicach twórczej męki na śmiesznie. Oto dwóch Greków, Pisarz i Aktor, zastanawia się nad zakończeniem pewnej sztuki. Nagle jednak, okazuje się, że wszystko jest fikcją; i oni sami, i publiczność, która przyszła do teatru, i coraz to nowe, pojawiające się na scenie postaci. Nie ma siły, by nie wynikło z tego jakieś zabawne zamieszanie, w którym na pewno maczał palce jakiś Bóg. Sprawdźcie, czy rzeczywiście jesteście na Scenie Letniej, czy może ktoś Was tylko wymyślił?

23 lipca godz. 20.00 na „Darze Pomorza" SPEKTAKL ROKU, czyli „Idąc rakiem" Güntera Grassa w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Około 20 mil morskich od Łeby, ponad 40 metrów pod wodą, na dnie Bałtyku spoczywa wrak dawnego niemieckiego statku pasażerskiego „Wilhelm Gustloff". W 1945 roku wypłynął on z portu w Gdyni w rejs ewakuacyjny, z tysiącami ludzi na pokładzie. Został zatopiony przez radzieckie torpedy tuż po wypłynięciu. Uratowało się niewielu. Wśród nich Tulla Pokriefke i jej syn, narodzony tej tragicznej nocy - bohaterowie „Idąc rakiem". Katastrofa na każde z nich wpłynęła inaczej. Tulla wciąż pielęgnuje w sobie pamięć o niej, jej syn - przeciwnie - pragnie o wszystkim zapomnieć...

24, 25 lipca godz. 20.00 „Bóg mordu" Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana.
Czarna komedia małżeńska pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów oraz zaskakujących sytuacji, w której tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów.
Oto dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie, nie wiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu".
Ciesz się latem na Scenie w Orłowie!
Rezerwacja biletów: Biuro Promocji Teatru Miejskiego w Gdyni, tel. 58 660 59 22, czynne: poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 16.00. Kasa w Orłowie czynna: poniedziałek - niedziela w godz. 15.00 - 20.00.
Kasa na Darze Pomorza czynna godzinę przed spektaklem „Idąc rakiem".
Telefon na Scenę Letnią: 507 714 599

Strona internetowa: www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona