1112 (712) 2013-08-23 - 2013-08-29

Na weekend Szwajcaria przenosi się do Gdyni

Szwajcarska kuchnia, kultura, sztuka, design, sport i komiks - to wszystko będzie można poznać podczas Weekendu Szwajcarskiego. W sobotę, 31 sierpnia i niedzielę, 1 września w godz. 12.00-18.00 przy al. Zwycięstwa 96/98, w nowej „kwadratowej" części PPNT, powstanie małe szwajcarskie miasteczko.
Spotkać tam będzie można kuglarzy, kucharzy, grupę sportowców Movement oraz bboys. Zaplanowano wystawę komiksów szwajcarskich, literatury i zdjęć ze Szwajcarii wykonanych przez młodzież podczas wyjazdu zrealizowanego dla młodzieży w lipcu tego roku.

Będą również warsztaty z designu i recyklingu. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się jak wykorzystać surowce wtórne, a efektem końcowym warsztatów będą eko-gry oraz elementy wyposażenia przestrzeni, w której wkrótce młodzi ludzie z „Wymiennikowni" będą pracować.

W programie dwudniowej imprezy jest też grill dla uczestników, warsztaty ze zdrowego żywienia oraz gra miejska „Ser Szwajcarski czyli Szukaj Dziury w Całym" - udział z niej pomoże zapoznać się z kulturą kraju partnerskiego.
Organizatorem jest PPNT, wsparcia udzielają organizacje zaangażowane w projekt „Wymiennikownia".

Więcej informacji na temat projektu na:  www.facebook.com/wymiennikownia.