1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

18 medali Polaków - dominacja rosyjskich siłaczy

Srebrnym medalem zdobytym przez Dawida Bartosiewicza zakończyli swój udział w mistrzostwach świata polscy armwrestlerzy. W sumie biało - czerwoni zdobyli w Gdyni aż 18 medali, w tym 3 złote. To największy sukces w historii polskiego armwrestlingu, a polscy specjaliści od siłowania na ręce udowodnili, że dołączyli do ścisłej czołówki światowej.
Do Gdyni na 35 już Mistrzostwa Świata w siłowaniu na ręce przyjechało ponad 1200 zawodników i zawodniczek z 49 krajów. Swoją dominację potwierdzili armwrestlerzy z Rosji, którzy zdobyli aż 114 medali, w tym 41 złotych.
Złoto dla Polski w Gdyni zdobywali: Maciej Gralak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) w kat. niepełnosprawnych, Wiesław Podgórski (Pyton Warszawa) w kat. senior grand masters (od 60 lat) do 75 kg i Andrzej Hymer (Złoty Tur Gdynia) w kat. senior grand masters do 90 kg. W sumie biało - czerwoni zdobyli w Gdyni aż 18 medali.
Srebro: Dawid Bartosiewicz (prawa ręka), Konstanty Królik (prawa ręka), Ewa Łącka, (2 medale, na prawą i na lewą rękę), Sonia Turzyniecka (2 medale, na prawą i na lewą rękę), Wiesław Podgórski (prawa ręka).
Brąz: Sławomir Głowacki, Marlena Wawrzyniak, Maciej Gralak, Andrzej Hymer, Konstanty Królik (lewa ręka), Jan Żółciński (lewa ręka), Natalia Kwiatkowska (lewa ręka), Dariusz Groch (lewa ręka).