Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

Apel o fotki trajtków!

Jubileusz 70-lecia komunikacji trolejbusowej w Gdyni to doskonała okazja, by spojrzeć w przeszłość, a najlepszą formą odświeżania pamięci jest oglądanie fotografii.

W archiwum Muzeum Miasta Gdyni i Zarządu Komunikacji Miejskiej znajduje się wiele ciekawych zdjęć obrazujących różne etapy rozwoju trolejbusów w Gdyni. Z pewnością jednak liczne, nieznane szerzej fotografie pozostają w rodzinnych albumach gdynian - nie tylko związanych zawodowo z komunikacją miejską.

Jeśli posiadają Państwo takie fotografie, na których - na pierwszym planie lub w tle - znajdują się trolejbusy, uprzejmie prosimy o dzielenie się nimi. Nie chodzi tylko o zdjęcia sprzed wielu lat. Mogą to być fotografie z lat 80. i 90. Każdy, kto dostarczy do ZKM Gdynia (Biuro Marketingu, ul. Zakręt do Oksywia 10 lub e-mail: marketing@zkmgdynia.pl) ciekawą archiwalną fotografię z gdyńskimi trolejbusami, wykonaną w XX wieku, otrzyma zestaw jubileuszowych wydawnictw o tematyce trolejbusowej.

Złap trolejbus i wygraj wyjątkową nagrodę... Podróżujesz publicznymi środkami transportu? A może jesteś fanem komunikacji miejskiej? Lubisz fotografować otaczający Cię świat? Nie trać chwili, złap trolejbus i zostań zwycięzcą konkursu fotograficznego z okazji 70-lecia komunikacji trolejbusowej, organizowanego przez ZKM Gdynia i portal Trojmiasto.pl! Uchwyć w kadrze gdyński trajtek, opublikuj zdjęcie swojego autorstwa na Trojmiasto.pl i wygraj bilet miesięczny na okaziciela oraz „Twój dzień z trolejbusami".

Zdjęcia można zgłaszać do 16 września.
Więcej informacji: www.trojmiasto.pl/zlap-trolejbus.