1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

Disco Polo – Wieczór Poezji Śpiewanej

Wyszydzana przez wielu, ma jednak w Polsce miliony fanów. Muzyka disco polo to prawdziwy socjologiczny fenomen, który posłużył młodym gdyńskim artystom za punkt wyjścia do stworzenia sztuki teatralnej. „Disco Polo - Wieczór Poezji Śpiewanej" - premiera 12 września 2013 r.
Rzesze Polaków nie wyobrażają sobie wesela lub dyskoteki bez discopolowych szlagierów. Czy oznacza to, że mamy paskudny, prowincjonalny gust? A może po prostu polski rynek muzyki rozrywkowej nie ma nic do zaoferowania w zamian? Spektakl „Disco Polo - Wieczór Poezji Śpiewanej" jest próbą odpowiedzi na te pytania. Absolwenci gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej wzięli na warsztat kilkanaście piosenek, głównie z lat 90., czyli pierwszej fali popularności disco polo. Utwory te były dla nich pretekstem i inspiracją do stworzenia prostych, zabawnych sytuacji międzyludzkich - głównie marzeń i wyobrażeń na temat lepszego, kolorowego zachodniego świata, który nagle stanął przed Polakami otworem.
Akcja rozgrywa się w ciasnym, postkomunistycznym i kiczowatym mieszkaniu. Jeden pokój i wielu, niezależnych od siebie, mijających się lokatorów. Choć scenografia jest raczej minimalistyczna, to humoru i trafnych spostrzeżeń spektaklowi w reżyserii Tomasza Czarneckiego odmówić nie sposób.
Bilety w cenie 30 zł/ 25 zł.
Premiera spektaklu w czwartek, 12 września 2013 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury, ul. Łowicka 51. Kolejne okazje by zobaczyć przedstawienie 13 i 14 września, o godz. 19.00.
W spektaklu występują absolwenci gdyńskiego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej: Michał Cyran, Paulina Grochowska, Jeremiasz Gzyl, Aleksandra Konior, Paulina Łaba, Agata Mieniuk, Anna Nowacka, Mikołaj Ostrowski, Alicja Stasiewicz, Bartek Sudak, Oksana Terefenko, Katarzyna Wojasińska, Maciej Zaruski.
Reżyseria: Tomasz Czarnecki
Scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
Muzyka: Zbigniew Kosmalski, Krzysztof Wojciechowski
Choreografia: Michał Cyran
Chórki: Paulina Grochowska.