Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

Gdyńskie Kluby Rodzica w dzielnicach

Jesteś rodzicem dziecka w wieku 0 - 3 lat i zastanawiasz się, jak wypełnisz czas podczas urlopu rodzicielskiego i wychowawczego? Chcesz poznać innych rodziców z dzielnicy, poznać kreatywne sposoby na zabawę z dzieckiem a malucha zacząć uczyć funkcjonowania w grupie? Poznaj projekt „Gdyńskie Kluby Rodzica".

To projekt Fundacji Mamy z Morza, która od 2010 r. prowadzi pierwszy w Trójmieście klub mam. Podczas bezpłatnych spotkań klubu rodzice spotykają się z zaproszonymi ekspertami w dziedzinie rozwoju i wychowania dziecka, wymieniają doświadczeniami i pomysłami na to, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem a dzieci bawią się razem, poznając zasady funkcjonowania w grupie. „Gdyńskie Kluby Rodzica" to cykl spotkań dla rodziców małych dzieci (głównie w wieku 0 - 3 lat), podczas których zdobędą wiedzę jak założyć klub rodzica w swojej dzielnicy. Żeby to zrobić wystarczy naprawdę niewiele - miejsce spotkań i entuzjazm liderów. Będziemy się spotykać w gdyńskich bibliotekach, które dzięki projektowi zostaną doposażone w udogodnienia dla najmłodszych. Wnętrza bibliotek są idealne do tego typu spotkań a dodatkowo mamy nadzieję, że otoczenie książek zwiększy zainteresowanie rodziców korzystaniem z nich poza spotkaniami. Gdyńskie biblioteki mają w swoich zbiorach wiele pozycji nawet dla najmłodszych dzieci, więc warto z nich korzystać i jak najwcześniej zacząć przygodę maluchów z książkami. Spotkania odbędą się na Pogórzu (MBP Filia nr 4, ul. Porębskiego 21, 24.09 o godz. 11.00), na Karwinach (MBP Filia nr 14, ul. Brzechwy 3/5, 19 i 26.09 o godz. 10.00) i w Chyloni (MBP Filia nr 18, ul. Kartuska 20, 23 i 30.09 o godz. 10.00).

Projekt potrwa od września do końca listopada, zostaje wdrożony dzięki realizowanemu przez miasto programowi Gdynia Rodzinna i jest sfinansowany ze środków miasta.

Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka lub znasz kogoś, kto szuka pomysłów na ciekawe spędzenie czasu ze swoim maluchem, zgłoś się na szkolenie. Zapisy są prowadzone poprzez stronę fundacji: www.mamyzmorza.org. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Klub Mam Gdynia od trzech lat prowadzi bezpłatne spotkania w Śródmieściu, ale dla wielu chętnych wygodniej byłoby spotykać się niedaleko miejsca zamieszkania. Tak narodziła się inicjatywa, by powstały dzielnicowe kluby rodzica w bibliotekach.