Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

Portret kompozytora - G.Verdi – 200 rocznica urodzin

W niedzielę 29 września 2013 r. o godz. 12,00, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, ul Ejsmonda 2, odbędzie się, pierwszy po wakacyjnej przerwie, koncert z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne – PORTRET KOMPOZYTORA – G.Verdi – 200 rocznica urodzin.

Z okazji międzynarodowego Roku G.Verdiego, obchodzonego na całym świecie, zabrzmią arie i duety z oper „Traviata”, „Trubadur”, „Rigoletto”. G.Verdi – kompozytor chyba najbardziej kochany przez miłośników opery.

Spotkanie fascynujące – wspaniała muzyka, interesująca opowieść o życiu włoskiego kompozytora, mity i legendy. Wystąpią – Julia Iwaszkiewicz – sopran, solistka Opery Bałtyckiej, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Kameralnej w Warszawie, Witalij Wydra – tenor z Opery Bałtyckiej, laureat Pierwszego Konkursu Tenorów im. J.Kiepury w Sosnowcu, Kamil Pękala – tenor – solista Teatru Muzycznego w Lublinie i telewizyjnego programu W.Malickiego „Filharmonia dowcipu”, Dorota Artykiewicz Skrla – fortepian – pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. Solistów opery oglądamy i słuchamy na spektaklach z oddali – tym razem będą na estradzie blisko – bez dekoracji, orkiestry, chóru.

Koncert poprowadzi Barbara Żurowska – Sutt. Zaproszenia w cenie 8,00 zł w przedsprzedaży a w dniu koncertu w cenie 12,00 zł można nabywać w recepcji Hotelu. Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim są w finansowane przez Miasto Gdynia.