Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1115 (715) 2013-09-13 - 2013-09-19

Weekend trzech otwarć

Taki weekend nie zdarza się często. W ciągu dwóch dni otwarto w Gdyni aż trzy instytucje - rozbudowany Teatr Muzyczny, Centrum Nauki Experyment i park trampolin Jump City.

Weekend otwarć rozpoczął się w piątkowy wieczór, 6 września 2013 r. Od tego dnia Gdynia może się pochwalić największym teatrem muzycznym w Polsce. W nowo wybudowanym gmachu na inaugurację dużej sceny odbyła się premiera „Chłopów" wg Władysława Reymonta. Widownia po rozbudowie liczy 1070 miejsc.

W sobotę, 7 września, otwarto nową, siedem razy większą od dotychczasowej siedzibę Centrum Nauki Experyment. To wielkie, interaktywne laboratorium doświadczalne, w którym na zwiedzających czeka ponad 200 stanowisk, w tym aż 120 nowych. Można m.in. poczuć trzęsienie ziemi, wywołać tsunami, jedną ręką podnieść prawdziwy samochód, zobaczyć siebie za 30 lat...
Podczas premierowego weekendu w Experymencie dobrze bawiło się ponad 5000 osób.

Tego samego dnia otwarto też zupełnie nowe miejsce na mapie aktywnej rozrywki w Gdyni przy ul. Wendy 7/9.
To największy w Europie park trampolin. W Jump City skaczący do dyspozycji mają 400 m² trampolin. Kto może skoczyć do Jump City? Każdy! Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.