1116 (716) 2013-09-20 - 2013-09-26

„Jak utrzymać się w sporcie?”

26 września 2013 r. startują szkolenia z cyklu „Jak utrzymać się w sporcie?" dla młodych zawodników, ich rodziców i trenerów. Wszystkie spotkania będą odbywać się w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego oraz Narodowego Stadionu Rugby.

Możliwości, jakie dają współczesne techniki treningowe sprawiają, że coraz więcej zawodników już na wczesnych etapach rozwoju osiąga perfekcję techniczną, taktyczną oraz motoryczną. Jednak gdy te nie wystarczają, o sukcesie decyduje psychiczna gotowość do kontynuowania sportowej walki.
I tu wkraczają psychologowie sportu! Podczas zajęć zostanie przekazana wiedza dotycząca potrzeb rozwojowych młodzieży, treningu mentalnego i założeń „sportu pozytywnego".

Zawodnicy dowiedzą się...
Jak wyznaczać mały, średni i długi cel na drodze do mistrzostwa?
Jak pewność siebie wpływa na wyniki?
Jak swoją koncentrację ćwiczą wielcy sportowcy?
Jak zwiększać swoje możliwości w sporcie?
Dlaczego każdy mistrz sportu zaczyna od wizualizacji?
Jak zwycięsko wyjść w chwili stresu startowego?

Trenerzy dowiedzą się...

- Jakie elementy wpływają na budowanie ducha zespołu?
- Jak stosować techniki mentalne najwybitniejszych trenerów we współpracy z zawodnikiem?
- Trener - zawodnik i ich relacja. Jaką relację warto budować między trenerem a zawodnikiem?

Rodzice dowiedzą się...
- Jak wspierać dziecko, aby było zadowolone, a jednocześnie realizowało cele sportowe?
- Na czym polega i dlaczego warto pracować zgodnie z założeniami „sportu pozytywnego"?
Aby zapisać się na zajęcia, wystarczy pobrać kartę uczestnika ze strony GOSiR. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów.

Dodajmy, że szkolenia są kolejnym etapem projektu PYDOS (Prevention of Youth Drop-Outs In Sports - Zapobieganie przedwczesnej rezygnacji młodzieży ze sportu), w którym biorą udział trzy miasta partnerskie - Gdynia, Karlskrona i Kłajpeda. Jego ideą jest gromadzenie, opracowywanie i dyskusja nad znalezieniem najlepszych praktyk w celu zatrzymania młodzieży w sporcie.

Szczegóły: http://gdyniasport.pl/pl/aktualnoci-2/item/2782-%E2%80%9Ejak-utrzyma%C4%87-si%C4%99-w-sporcie?%E2%80%9D-%E2%80%93-odpowiedz%C4%85-psychologowie-sportu