1116 (716) 2013-09-20 - 2013-09-26

Legenda Morska Gdyni na Grabówku i Oksywiu

W dwie soboty, 21 września i 5 października 2013 r., zapraszamy na spotkania z historią, architekturą i tradycją Legendy Morskiej Gdyni. Tym razem proponujemy morskie spacery z przewodnikiem po Oksywiu - od Panteonu Marynarki Wojennej po Akademię Marynarki Wojennej oraz Grabówku - od Morskiego Instytutu Rybackiego po Akademię Morską.

21 września zainteresowani wędrują od zabytkowego kościoła pw. św. Michała Archanioła - miejsca nierozerwalnie związanego z historią Gdyni i Marynarki Wojennej przez obiekty portu wojennego i Akademii Marynarki Wojennej.
Spotkanie o godz. 12.00 przy kościele św. Michała Archanioła ul. Płk. Dąbka 1.

5 października chętni odwiedzą główną siedzibę Morskiego Instytutu Rybackiego przy ul. Kołłątaja i zwiedzą kompleks budynków Akademii Morskiej. Zobaczą sale Senatu i Tradycji, warsztaty i symulatory siłowni, a także uczelnianą kaplicę z opowieścią o historii gmachów tej najstarszej polskiej uczelni na Pomorzu. Spotkanie o godz. 12.00, przed budynkiem MIR, ul. Kołłątaja 1.
Udział w spacerach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.
Przypomnijmy, że Legenda Morska Gdyni to projekt zmierzający do stworzenia atrakcyjnej oferty turystycznej, skierowanej zarówno do przyjezdnych, jak i mieszkańców.

Więcej na stronie internetowej: www.legendamorskagdyni.pl.