1116 (716) 2013-09-20 - 2013-09-26

Siatkarskie święto w HSW GDYNIA

W najbliższy weekend oczy całego siatkarskiego świata zwrócone będą w kierunku Gdyni! 20 września w mieście rozpoczną się CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013. W Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA rozgrywane będą mecze eliminacyjne najsilniejszej grupy. Pod siatką zmierzą się między sobą gwiazdy drużyn z pierwszej dziesiątki rankingu FIVB - Bułgarii, Rosji i Niemiec.
Szesnaście zespołów uczestniczących w CEV VELUX Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej 2013 w wyniku losowania zostało podzielonych na cztery grupy. Zwycięzcy każdej awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc drugich i trzecich zagrają w barażach o zakwalifikowanie do czołowej ósemki. Tytułu bronić będzie Serbia, srebrnego medalu Włochy, a brązowego Polska. Mecze rozgrywane będą w Polsce (w Gdyni i Gdańsku) oraz Danii.
Warto dodać, że drużyny ze Starego Kontynentu zaliczają się do światowej czołówki. W najnowszym rankingu FIVB prowadzi Brazylia, ale trzy kolejne miejsca zajmują Rosja, Włochy i Polska. W czołowej dziesiątce są jeszcze Bułgaria i Niemcy. Rosja, Bułgaria i Niemcy plus Czechy zagrają w Gdyni w pierwszej fazie mistrzostw.
Z kolei miejscem rywalizacji polskich siatkarzy oraz Francji, Słowacji i Turcji będzie Ergo Arena. Dużym zainteresowaniem cieszy się też czempionat w Danii. Bilety na półfinały i finały w Parken Stadium w Kopenhadze kupili fani z 31 krajów. Około 300 dziennikarzy potwierdziło swój udział w finałowym weekendzie CEV VELUX Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013.
Podział na grupy CEV VELUX ME 2013
A (Odense) - Belgia, Białoruś, Dania, Włochy
B (Gdańsk) - Francja, Polska, Słowacja, Turcja
C (Herning) - Finlandia, Holandia, Serbia, Słowenia
D (Gdynia) - Bułgaria, Czechy, Niemcy Rosja.
Rozgrywki w Gdyni:
20 września:
godz. 17.00 - Rosja - Niemcy;
godz. 20.00 - Czechy - Bułgaria;
21 września:
godz. 15.00 - Niemcy - Bułgaria;
godz. 18.00 - Rosja - Czechy;
22 września:
godz. 15.00 - Niemcy - Czechy;
godz. 18.00 - Bułgaria - Rosja.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.hswgdynia.pl/?p=805.