1116 (716) 2013-09-20 - 2013-09-26

W Gdynia InfoBox...

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) zaprasza w piątek, 27 września 2013 r. o godz. 18.00 na projekcję filmu „Łowcy owoców" (Kanada 2012, 95 min.) w ramach Weekendu Kulinarnego w Gdyni.

W  sobotę, 28 września
, w godz. 12-19 na terenie Gdynia InfoBox będzie można spotkać wolontariuszy projektu Szlachetna Paczka, którzy zachęca do wzięcia udziału i odpowiedzą na wszystkie pytania i dotyczące akcji.

Co roku w całej Polsce tysiące wolontariuszy w ramach projektu SZLACHETNA PACZKA docierają z pomocą do najbardziej potrzebujących rodzin, które żyją w niezawinionej biedzie. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, wolontariusze realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Spotykają się z potrzebującymi w ich domach, pytają o konkretne potrzeby, diagnozują sytuację i dbają o jak najwyższej jakości pomoc przygotowywaną przez darczyńców. Wolontariusze łączą bogatych
i biednych w tych miejscach, w których mieszkają.


Także w naszym mieście można zostać wolontariuszem Paczki. Zgłaszać się można na stronie internetowej www.superw.pl do 15 października.

Zapraszamy do podjęcia wyzwania i pomocy w wygrywaniu życia tym, którzy potrzebują impulsu do zmiany!


Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt - wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie - sięga 300 tys. osób.


Gdynia jest rejonem, gdzie Paczka dopiero debiutuje, dlatego organizatorom akcji zależy na poinformowaniu mieszkańców, że taki program w ogóle istnieje i odbywa się tuż obok nich.