Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

Portret kompozytora

W niedzielę, 29 września 2013 r. o godz. 12.00, w Hotelu Nadmorskim w Gdyni, ul Ejsmonda 2, odbędzie się, pierwszy po wakacyjnej przerwie, koncert z cyklu Południowe Spotkania Muzyczne - PORTRET KOMPOZYTORA - G.Verdi - 200. rocznica urodzin.
Z okazji międzynarodowego Roku G. Verdiego, obchodzonego na całym świecie, zabrzmią arie i duety z oper „Traviata", „Trubadur", „Rigoletto".
Wystąpią - Julia Iwaszkiewicz - sopran, solistka Opery Bałtyckiej, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Kameralnej w Warszawie, Witalij Wydra - tenor z Opery Bałtyckiej, laureat Pierwszego Konkursu Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu, Kamil Pękala - tenor - solista Teatru Muzycznego w Lublinie i telewizyjnego programu W. Malickiego „Filharmonia dowcipu", Dorota Artykiewicz Skrla - fortepian - pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Solistów opery oglądamy i słuchamy na spektaklach z oddali - tym razem będą na estradzie blisko - bez dekoracji, orkiestry, chóru. Koncert poprowadzi Barbara Żurowska - Sutt.
Zaproszenia w cenie 8 zł w przedsprzedaży, a w dniu koncertu w cenie 12 zł można kupić w recepcji Hotelu. Koncerty Południowe Spotkania Muzyczne w Hotelu Nadmorskim są w finansowane przez Miasto Gdynia. 

ikona