1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym.
Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - RudaRude (NIE) szczęście. Historia o bezduszności i apel o pomoc.
Kiedy myśleliśmy, że gorzej być nie może, że widzieliśmy już wszystko, los i bezmyślność ludzka znów nas zaskoczyła. Trafiła do nas nowa podopieczna. Obraz nędzy i rozpaczy. Przywiązana w środku lasu, gdzie nikt nie chodzi, bez możliwości uzyskania pomocy, sunia spędziła prawdopodobnie wiele dni. Ruda miała szczęście. Udało jej się uwolnić z uwięzi. Wiele dni poszukiwała pomocy, aż wreszcie spotkała na swojej drodze osobę, której los zabiedzonego zwierzęcia nie był obojętny. Pani wybawicielka nakarmiła wygłodzoną sunię, dała wodę do picia. Niestety nie mogła jej zatrzymać, więc odwiozła ją do Ciapkowa.
Patrząc na Rudą widać, że długo nie miała dostępu do pożywienia. Wychudzone zwierzę wysłaliśmy na badania by sprawdzić czy przypadkiem nie jest poważnie chora. Okazało się, że poza wychudzeniem, anemią i ogólnym osłabieniem, sunia jest w pełni zdrowa. Chcemy doprowadzić ją do porządku - odkarmić i dać szansę na normalne życie. Niech to będzie dla niej nowy start w lepszą przyszłość.
Ruda jest średnim pieskiem, pięknie chodzi na smyczy, dogaduje się z psami. Otrzymuje specjalną karmę - często w małych porcjach. Prosimy o pomoc. Potrzebujemy dobrej karmy dla dorosłych psów i preparatów witaminowych na odporność, by chudzina się nie rozchorowała.
Najbardziej jednak potrzebny jest dla niej dom i to jak najszybciej. Nawet dom tymczasowy. Bardzo prosimy o pomoc! Razem udało nam się pomóc wielu naszym podopiecznym. Czy teraz również możemy liczyć na Państwa wsparcie?
Suni można pomóc adoptując ją wirtualnie lub wesprzeć poprzez darowiznę pieniężną. Osoby, które chciałyby pomóc Rudej, proszone są o wpłaty na konto „Ciapkowa": 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344 z dopiskiem: „Dla Rudej". 

ikona