1117 (717) 2013-09-27 - 2013-10-03

Złotka wciąż w formie!

Mistrzynie Europy sprzed 10 lat pokazały w Gdyni, że wciąż potrafią grać w siatkówkę na wysokim poziomie. W jubileuszowym meczu Złotka zremisowały z aktualną reprezentacją Polski 2-2, jednak nie wynik był tego wieczoru najważniejszy.
Polskie siatkarki zyskały przydomek „Złotka" po triumfie w Mistrzostwach Europy w 2003 roku. W finale tamtego turnieju pokonały drużynę gospodarzy - Turcję - 3-0. Sukces był tym większy, że nie miał precedensu - nigdy wcześniej polskie siatkarki nie zdobyły złotego medalu europejskiego czempionatu. Podopiecznym trenera Andrzeja Niemczyka udało się ten wynik powtórzyć w 2005 roku podczas turnieju w Chorwacji.
23 września 2013 roku Złotka spotkały się w jubileuszowym meczu w Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA z obecną reprezentacją Polski. I choć kilka zawodniczek zakończyło już sportową karierę, na parkiecie w dwóch pierwszych setach nie było tego widać. Dopóki sił starczało, Mistrzynie Europy sprzed 10 lat prowadziły. Sety trzeci i czwarty na swoje konto zapisały już aktualne reprezentantki. I wówczas zdecydowano, by nie rozgrywać tie-breaka, bowiem wynik tego wieczoru był sprawą drugorzędną. Mecz zakończył się zatem polubownym remisem 2-2, ku zadowoleniu wszystkich, łącznie z ponad dwutysięczną rzeszą kibiców.
Złotka - Polska 2-2 (28:26, 25:22, 11:25, 20:25)
Złotka: Śliwa, Świeniewicz, Lilianka Olszewska, Glinka-Mogentale, Niemczyk, Skowrońska-Dolata, Leśniewicz, Bełcik, Podolec, Pycia, Jagieło, Mirek, Bamber-Laskowska, Rosner, Zenik.
Polska: Radecka, Kasprzak, Kąkolewska, Kaliszuk, Polak, Efimienko, Durajczyk, Grejman, Śliwińska, Gajewska, Połeć, Wójcik.