Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
1118 (718) 2013-10-04 - 2013-10-10

Akwarium Gdyńskie zwiedzisz z eGuide

Akwarium Gdyńskie zwiedzisz z eGuide, fot. Akwarium GdyńskieJeśli jedziemy zwiedzać świat, jeśli odwiedzamy muzea, wystawy i wszelkie możliwe ekspozycje, to.... przekonujemy się, że zwykłe audioprzewodniki są już przeżytkiem. Akwarium Gdyńskie postanowiło pójść z duchem czasu i wprowadza właśnie eGuid'y.

eGuide - to elektroniczny przewodnik
- iPod z wgranymi aplikacjami, pozwalającymi poruszać się po Akwarium wyznaczonymi trasami opisującymi morza i oceany - ich historię i mieszkańców. Wszystko to, czego nie znajdziesz w opisie naszych okazów, zobaczysz i wysłuchasz z eGuide, który stwarza możliwości prezentacji multimedialnych.

Głosy Krystyny Czubówny i aktora Rafała Dziwisza prowadzą w świat mieszkańców Akwarium.
A opowiadją nie tylko „suche fakty", ale także wiele ciekawostek i anegdot związanych z mieszkańcami Akwarium Gdyńskiego. Wersję angielską prezentuje między innymi aktor znany z bajki Lippy and Messy - Ramon Shindler. Jest także wersja niemiecka, mówiona pięknymi, lecz mniej znanymi głosami.

Są dwie trasy eGuide: dla dorosłych i dla dzieci.
eGuide'y, trafiły do Akwarium dzięki projektowi BalticMuseums 2.0 Plus realizowanemu przez dwa ośrodki naukowe (Uniwersytet Nauk Stosowanych w Stralsundzie i Uniwersytet Szczeciński) oraz cztery akwaria (Niemieckie Muzeum Morza, Litewskie Muzeum Morskie, Muzeum Wszechoceanu z Kaliningradu oraz Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego).

Pomysł powstał w trakcie realizacji poprzedniego projektu (BM2.0), który miał na celu dotarcie do nowoczesnego, posługującego się elektronicznymi nowinkami, turysty. BM2.0 Plus to kontynuacja, dzięki której do Akwarium Gdyńskiego, Litewskiego Muzeum Morskiego i Niemieckiego Muzeum Morza, trafiło po 100 urządzeń typu iPod. Ma pokazać jakie będzie zainteresowanie wśród turystów tymi urządzeniami.

Projekt powstał dzięki Programowi Południowy Bałtyk w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 


fot. Akwarium Gdyńskie