1118 (718) 2013-10-04 - 2013-10-10

Raz, Dwa, Trzy dla gdyńskiego hospicjum

Raz, Dwa, Trzy dla gdyńskiego hospicjumZespół Raz, Dwa, Trzy będzie gwiazdą koncertu "Głosy dla hospicjów". Wydarzenie zaplanowane na 12 października 2013 r. będzie częścią światowego projektu. Gdyńska odsłona imprezy odbędzie się na Nowej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Początek o godzinie 19.00.

Bilety są do nabycia w sklepach Empik oraz w Centrum Gemini, w sklepie muzycznym Puls, w cenie 40, 60 i 80 zł. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz pacjentów gdyńskiego hospicjum imienia św. Wawrzyńca.

Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej w tym roku obchodzony jest pod hasłem ”Osiąganie powszechnego dostępu do opieki paliatywnej i obalanie mitów”. Na całym świecie organizowane są koncerty ”Głosy dla hospicjów”. Ich celem jest zwiększenie świadomości i zrozumienia potrzeb - medycznych, społecznych, praktycznych oraz duchowych - ludzi żyjących z chorobą ograniczającą życie ich oraz ich rodzin.


Więcej na temat ”Głosów dla hospicjów”, można znaleźć na światowej stronie projektu - www.worldday.org


Co warto wiedzieć o gdyńskim hospicjum?

Placówka jest pierwszym w regionie i jednym z pierwszych w kraju stacjonarnych hospicjów dla dzieci. To wspólny projekt Gdyni i Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca, zaprojektowany bezpłatnie przez kilkudziesięcioosobowy zespół architektów, urbanistów i inżynierów. Otwarcie zaplanowano na listopad tego roku.

Stacjonarne hospicjum to miejsce, w którym nieuleczalnie chore dzieci otrzymają fachową pomoc medyczną, ale również uśmiech i wiele życzliwości. Znajdą się w nim kolorowe pokoje dla dzieci, pokoje dla rodziców, osobna część dla młodzieży, sala zabaw, sala komputerowa, pomieszczenia hydroterapii, salka kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum działać będą również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci.