1118 (718) 2013-10-04 - 2013-10-10

Wolontariat Europejski - oferta dla młodych

Centrum Współpracy Młodzieży zaprasza młodych, aktywnych, którzy szukają nowych doświadczeń do udziału w wolontariacie Europejskim. Tym razem na chętnych czekają trzy propozycje wyjazdów:

- na Ukrainę (6 - 12 miesięcy), głównym zadaniem wolontariuszy z Polski będzie organizowanie czasu wolnego dzieci i osób starszych, by motywować ich do działania i podnieść ich poziom świadomości europejskiej.
Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 80 euro/mies.) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Ukrainy.
Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz wypełniony formularz w języku angielskim dostępny na stronie: www.cwm.org.pl
już dziś! Dokumenty można przesłać lub dostarczyć osobiście, przesłać faxem (58 660 64 45), lub emailem (sonia@cwm.org.pl);

- do Grecji (styczeń - lipiec 2014 r. 6 miesięcy) - wolontariusz/ka będzie pracować w biurze organizacji Orfeas w Xylokastro-Evrostini i Velo-Vocha w Grecji wspólnie z wolontariuszami lokalnymi i europejskimi.
Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wys. 95 EU/miesiąc) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Grecji.
Aby wziąć udział w projekcie prześlij CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny w języku angielskim najpóźniej do 31.10.2013 r. Dokumenty można dostarczyć osobiście, faxem (58 660 64 45) lub emailem (sonia@cwm.org.pl);

- do Austrii (październik/listopad 2013 - kwiecień/maj 2014, 6 miesięcy) - wolontariusz/ka będzie pracować w domu opieki, którego podopiecznymi są dorosłe osoby niepełnosprawne (intelektualnie i ruchowo). Zadaniem wolontariusza/ki będzie wspieranie pracowników placówki w wykonywaniu codziennych czynności takich jak gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów oraz opieka nad podopiecznymi domu i spędzanie z nimi czasu wolnego (w zależności od własnych pomysłów i kreatywności).
Koszty wyżywienia, zakwaterowania, programu, kieszonkowe (w wysokości 110 euro/mies.) oraz 90% kosztu transportu międzynarodowego pokrywają organizatorzy. Wolontariusze opłacają jedynie 10% kosztów transportu do i z Austrii.
Aby wziąć udział w projekcie prześlij wypełniony formularz aplikacyjny w języku angielskim już dziś e-mailem na adres sonia@cwm.org.pl.
Projekty finansowane są przez Program Komisji Europejskiej „Młodzież w działaniu".

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.cwm.org.pl/.