1118 (718) 2013-10-04 - 2013-10-10

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.

Z Ciapkowa do ludzi - DianaDiana - większa suczka. Ma w sobie coś z owczarka. Nie jest najmłodsza ma około 9 lat. W schronisku została wysterylizowana. Schronisko bardzo ją przytłacza. Nie potrafi się odnaleźć w tej smutnej rzeczywistości. Niegdyś kochana, teraz nie ma kto prowadzić ją dalej przez życie. Wpatrzona w człowieka. Bardzo spokojna i opanowana. Widać, że nauczono ją dobrych manier. Bardzo tęskni za swoim człowiekiem.
Jakiś czas temu Diana zaczęła kuleć. Wizyta u weterynarza i diagnoza - wyrok? Niestety najgorsze obawy się potwierdziły. Diana choruje na raka kości, pozostał jej najwyżej rok życia. Teraz czeka ją chemioterapia i amputacja łapy. Będziemy walczyć o Dianę do końca. Ale przecież nie po to, żeby odchodziła w schroniskowym boksie. Jeśli musi odejść, niech odejdzie otoczona miłością, z łbem na kolanach ukochanego opiekuna. Dlatego błagamy o pomoc! Może wypatrzy ją osoba wielkiego serca, a ktoś wzruszony jej losem, podaruje psince dom. Diana została wyrzucona na mróz. Zimą błąkała się po ulicach. Trafiła do schroniska. Nie zostało nam dużo czasu, żeby wynagrodzić jej przeżyty smutek i strach. Zdajemy sobie sprawę, że terapia Diany to duże obciążenie finansowe. Dlatego poszukujemy osoby, która podaruje suczce miłość i opiekę. Koszty operacji i leków poniesie „Ciapkowo". Kontakt w sprawie adopcji: tel. 58 622 25 52, pn. - pt. w godz. 11.00 - 17.00, sb. w godz. 11.00 - 16.00, nd. w godz. 11.00 - 15.00, e-mail: ciapkowo@neostrada.pl. Koszty leków i operacji są ogromne. Bez pomocy nie damy rady. Suni można pomóc adoptując ją wirtualnie lub wesprzeć poprzez darowiznę pieniężną. Osoby, które chciałyby pomóc Dianie, proszone są o wpłaty na konto „Ciapkowa": 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344 z dopiskiem: „Dla Diany".
Najbardziej jednak potrzebny jest dla niej dom i to jak najszybciej. Nawet dom tymczasowy.