1119 (719) 2013-10-11 -2013-10-17

Spacery, które mają zmienić oblicze miasta

Na fotografii obszar przed rewitalizacją17 października o godz. 17.30 i 19 października 2013 r. o godz. 11.00 Centrum Designu Gdynia zaprasza na moderowane spacery po Gdyni. Uczestnicy spacerów zapraszani są do uważnego i świadomego poruszania się zaplanowanym szlakiem by dostrzec to, co czyni niektóre odcinki nieprzyjaznymi bądź trudno dostępnymi. Spacer stanowi przygotowanie do II edycji warsztatów „Gdynia-Design for All" z Pete'm Kercherem- ambasadora organizacji EIDD Design for All Europe, które ruszają już w listopadzie.

Na fotografii obszar przed rewitalizacjąSpacer rozpocznie się na Placu Kaszubskim w Gdyni (przy pomniku A. Abrahama) i prowadzić będzie aż do Dworca Morskiego, przyszłej siedziby Muzeum Emigracji. Będzie to doskonała okazja by z nowej perspektywy spojrzeć na ten architektonicznie bardzo ciekawy, choć sporadycznie odwiedzany, fragment miasta. Wszelkie uwagi zebrane od uczestników będą cenną informacją dla planowanej na listopad II edycji warsztatów. Zadaniem studentów będzie zaprojektowanie szlaku pieszego, tak by był on przyjazny i ciekawy dla spacerowiczów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie obecności do 16 października 2013 r. telefonicznie pod numerem 58 698 22 33 bądź mailowo na adres: zgloszenie@centrumdesignu.gdynia.pl.