1119 (719) 2013-10-11 -2013-10-17

Udany początek sezonu pływaków Delfina

W Gdańsku odbyły się międzynarodowe zawody pływackie z udziałem 4 krajów. Oprócz klubów reprezentujących Polskę, można było obserwować występy zawodników z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec.
Podczas zawodów doskonale spisali się gdyńscy pływacy KS Delfin. Zawodnicy trenowani przez trenera Przemysława Czoków w dwudniowej rywalizacji zdobyli 20 medali. Najlepszym zawodnikiem imprezy w kategorii juniorów został Mateusz Arndt, który już na początku sezonu poprawił dwa rekordy województwa pomorskiego na dystansie 100 (52,51) i 200 (1:53,88) m stylem dowolnym. W kategorii OPEN pływak został sklasyfikowany na 2 miejscu. Pozostali gdyńscy zawodnicy poprawiali rekordy życiowe.
Pozycje medalowe zajmowali: Maja Berezowska, Mateusz Konopka, Kacper Kunz, Kacper Kurasz, Magda Małyga, Bartosz Ogórek, Krzysztof Pietrzak, Oskar Sienkiewicz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pływacy sekcji pływackiej KS Delfin trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.