1119 (719) 2013-10-11 -2013-10-17

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 11 i 12 października 2013 o godz. 19.00  oraz 13 października o godz. 17.00 na „Chorego z urojenia" Moliera w reżyserii Tomasza Mana.
Przezabawne perypetie pewnego hipochondryka w doskonałym wykonaniu Bogdana Smagackiego. Czy to my walczymy z chorobą, czy choroba z nami? A może wszystkiemu winni są lekarze? Tak czy inaczej, najbezpieczniej być doktorem dla siebie samego, wtedy  na pewno - jak w naszym przedstawieniu - wszystko skończy się happy endem.

13 października o godz. 20.00 spektaklem „Sammy" Kana Hughes'a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego świętować będziemy jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Rafała Kowala, odtwórcy roli tytułowej.
... On ma talent, wyobraźnię i słabość do wyścigów konnych. Narobił sobie tym kłopotów, pilnie potrzebuje pieniędzy i zrobi wszystko, by je zdobyć. Nie ma żartów, idzie po niego macedońska mafia. Ona pięknie śpiewa i szuka prawdziwej miłości. Czy ją znajdzie, czy pomogą jej w tym angielska policja, Boney M., Lew i Blaszany Drwal...?
Co z tym wszystkim zrobić? Może po prostu... Zaśpiewaj to, Sammy!

17, 18 i 19 października o 19.00 zapraszamy na komedię Yasminy Rezy „Bóg mordu" w reżyserii Tomasza Mana.
„Bóg mordu"
to trzymająca w napięciu czarna komedia pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów oraz zaskakujących sytuacji, w której tekst staje się pretekstem do wirtuozerskiej gry aktorów. Na jej podstawie Roman Polański nakręcił film, nieprzypadkowo zatytułowany „Rzeź". Oto dwa małżeństwa spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie między ich nastoletnimi synami, wskutek którego jeden z nich stracił dwa przednie zęby. Zwyczajne spotkanie, nie wiadomo kiedy przerodzi się w piekło oskarżeń i wzajemnych pretensji, podczas którego bohaterami wyraźnie zawładnie tytułowy „bóg mordu".


Rezerwacja biletów:
Kasa teatru czynna: wtorek - piątek w godz. 11.00 - 19.00, sobota - niedziela w godz. 15.00 - 19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem, tel. 58 660 59 46, e-mail: kasa@teatrgombrowicza.art.pl.
Strona internetowa:
http://www.teatrgombrowicza.art.pl/.