1120 (720) 2013-10-18 - 2013-10-24

Dzieje się w Gdynia InfoBox

18 października o godz. 17.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) będzie można obejrzeć film pt. „Głosy" w reżyserii Konrada Szołajskiego. To utwór ukazujący z bliska ludzi, których głosy rozpoznawało doskonale kilka pokoleń Polaków, nie znając ich twarzy. W filmie możemy nie tylko zobaczyć jak wyglądają owi kultowi lektorzy, ale także poznać pasje i życie prywatne tych ludzi. Ich wspomnienia z czasów PRL często zaskakują humorem i dystansem do tego, co przeżyli m.in. na początku swej drogi zawodowej czy w trudnych chwilach stanu wojennego. Po seansie spotkanie z reżyserem i warsztaty lektorskie. Wstęp wolny.
23 października 2013 r. o godz. 17.30 również w Gdynia InfoBox w ramach projektu Baltic Culture Wave odbędzie się pokaz filmu pod tytułem „Harbour Dialogue" w reżyserii Justyny Zając.
Baltic Culture Wave to międzynarodowy projekt zrzeszający artystów, organizatorów i wszystkich ludzi, którzy na co dzień zajmują się różnymi formami działań artystycznych. W lipcu tego roku odbył się szereg wydarzeń, w których wzięli udział muzycy i przedstawiciele inicjatyw kulturalnych z Polski, Litwy, Danii, Szwecji i Niemiec. Przez 4 dni w mieście rozbrzmiewały dźwięki znad całego Bałtyku. Film stanowi zapis lipcowych wydarzeń - kamera podglądała muzyków, obserwowała jak się poznają, jak z grupy nieznanych sobie wcześniej osób z pięciu krajów powstała orkiestra na jeden wyjątkowy wieczór. Po projekcji filmu będzie można spotkać dwójkę z nich - wystąpi Look Sabat (saksofon, duduk), Ola Kauf (suka biłgorajska). Z duetem wystąpi gambijski muzyk Buba Kuyateh. Cała trójka poznała się w Gdyni w lipcu tego roku. Wstęp wolny.