1120 (720) 2013-10-18 - 2013-10-24

Fundacja FLY zaprasza

Fundacja FLY zaprasza na:
- zajęcia dla seniorów m.in. na wykłady z historii sztuki, podstaw fotografii cyfrowej, historii, Kraje Trzeciego Świata, literatury i poezji, Mityczny świat wielkich bohaterów oraz lektoraty na każdym poziomie, malarstwo dla początkujących, witraż, śpiewogranie, gimnastyka ogólnokondycyjna;
- zaduszki poetyckie dla wszystkich miłośników poezji. Tym razem będą to wiersze nieżyjących poetów - znajomych lub tylko ulubionych. Najbliższe popołudnie poetyckie odbędzie się w czwartek 24 października o godz. 17.00 w Fundacji FLY (ul. Świętojańska 36/2, tel. 693 99 60 88). Gospodarzem spotkania będzie Anna Furman;
- Zabawę w kapeluszach! 23 października 2013 r. (środa) w godz. 16.00 - 21.00 w Domu Bankietowym „La Paloma" (Obłuże, ul. Benisławskiego 1). W programie: konkurs oraz poczęstunek (obiad, ciasto, kawa herbata, sok). Obowiązujący strój to ciekawy kapelusz. Bilety do nabycia w biurze Fundacji. Liczba miejsc ograniczona;
- ogniste flamenco czyli otwarte zajęcia z tańca i muzyki flamenco. Gorąca muzyka, dynamiczny taniec, klimat fiesty, słońca, pomarańczy. Grupy początkujące, średnie i zaawansowane. Możliwość nauki gry na kastanietach oraz gitarze flamenco.
Zapisy w biurze Fundacji (ul. Świętojańska 36/2) od pon. do pt. w godz. 9.00 - 15.00. Więcej informacji pod tel. 693 99 60 88 oraz na stronie internetowej: www.fundacjafly.pl.
Wszystkie działania Fundacji FLY są współfinansowane z budżetu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz z budżetu miasta Gdyni w ramach projektu „Ciągle Młodzi II".
- sklep charytatywny „Z głębokiej szuflady". Fundacja FLY i Y's Men's Klub Gdynia po raz kolejny zaprasza do sklepu charytatywnego „Z głębokiej szuflady". Zachęcamy wszystkich do przeszukiwania swoich szuflad i przynoszenia rzeczy, które są już niepotrzebne, a komuś mogą się przydać i sprawić wiele radości. Rzeczy sprzedawane są za symboliczne kwoty. Ofiarować można książki, lektury szkolne, zabawki, gry, płyty, porcelanę, torebki, biżuterię i wiele, wiele innych. UWAGA sklep nie przyjmuje odzieży!
Całkowity dochód ze sprzedaży ofiarowanych rzeczy, przeznaczony jest na działanie Klubu Młodzieżowego w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.
Sklep działa w drugą i czwartą sobotę miesiąca ale dary można przynosić codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 do biura Fundacji FLY, ul. Świętojańska 36/2 (vis a vis Kolegiaty NMP). Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom i zapraszają na zakupy 26 października w godz. 10.00 - 15.00.