1120 (720) 2013-10-18 - 2013-10-24

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- do 27 października „Polska. Europa. Świat - twarze Agnieszki Holland na 38. Gdynia - Festiwal Filmowy". Wystawa poświęcona jest Agnieszce Holland - jednej z najwybitniejszych postaci kina, słynnej reżyserce filmowej i teatralnej, autorce wielu interesujących scenariuszy;
- do 3 listopada „VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia 2013";
- „Gdynia - urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" (wystawa stała);
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „1 września, godzina 4.45...". Wystawa prezentowana do końca 2013 roku.
W muzeum prezentowane są także inne wystawy czasowe: „Moje barwy morza". Malarstwo Andrzeja Sobieraja; „Do Ataku! Wybrane elementy systemów uzbrojenia i trenażerów Marynarki Wojennej"; „Świat starych żaglowców". „Nurkowie Polskiej Marynarki Wojennej 1923-1939". „Marynarka Wojenna w 95. Rocznicę utworzenia". Wystawa na ORP „Błyskawica", al. Jana Pawła II 1.
Wystawa stała Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni: „Wystawa Broni i Uzbrojenia Morskiego". Ekspozycja Plenerowa.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Teresy Grabowskiej do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni przy ul. Abrahama 86 (wejście od Władysława IV) do 13 listopada 2013 roku.
Wstęp wolny.
Teresa Grabowska ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Stosowanych w Poznaniu. Dyplom magisterski z aneksem z malarstwa na jedwabiu uzyskała w pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Zajmuje się malarstwem, grafiką, witrażem i ceramiką.
Bierze udział w konfrontacjach artystycznych oraz wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
Galeria Debiut w Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę „Niebieska" Anny Greszczyńskiej Nowińskiej. Autorka prezentuje tkaninę artystyczną, prace malarskie w technice akwareli oraz rysunki. Wystawa towarzyszy 9. Międzynarodowemu Nadbałtyckiemu Triennale Miniatury Tkackiej w Gdyni, oraz 14. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. Czynna od 10 do 30.10.2013 r. w dni nauki szkolnej do godz. 16.00, w sobotę 12 października w godz. 10.30 - 16.30.
W poniedziałki nieczynna.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy prac Zenona Bzowego. Autor uprawia malarstwo amatorsko. Wcześniej zajmował się fotografiką pejzażową. Jego pasja to także podróże. W swoich obrazach utrwalił miejskie pejzaże i urocze zakątki głównie z obszaru śródziemnomorskiego. Aktualna wystawa jest kontynuacją dotychczasowych zainteresowań, rozszerzona o portrety i malarstwo abstrakcyjne.
Wernisaż odbędzie się 18 października w piątek o godz. 17.00.
Wystawa potrwa do 13 listopada 2013 r.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza do 27.10.2013 r. na wystawę „Portrety Ojca Świętego Jana Pawła II" autorstwa Jerzego Rymara (twórcy Jasnogórskiej Kolekcji Portretów Ojca Świętego).
Wystawę można oglądać w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni przy ul. Portowej 2.