1123 (723) 2013-11-15 - 2013-11-21

Maratończyk Antoni Cichończuk nagrodzony

Maratończyk Antoni Cichończuk uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za wybitne osiągnięcia sportowe. Ostatnio zdobył tytuł wicemistrza świata w maratonie podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Weteranów, które odbyły się w brazylijskim Porto Alegre. Zawody te rozgrywane są co dwa lata, pierwsze odbyły się w Toronto w 1975 r.
Gdynianin powtórzył swój wyczyn sprzed dwóch lat, kiedy to w Sacramento również minął linię mety jako drugi. Antoni Cichończuk 2 listopada obchodził 64. urodziny, a formy pozazdrościć mu niejeden sportowiec u szczytu kariery. Reprezentujący barwy Floty Gdynia maratończyk w Porto Alegre pokonał dystans 42 km 195 m w znakomitym czasie 2 godz. 59 min 20 sekund. Uległ reprezentantowi Niemiec Klausowi Goldammerowi o 1 min i 56 sekund.
Łącznie wziął udział w kilkuset zawodach w Polsce i na świecie. Większość z nich wygrywając.