1123 (723) 2013-11-15 - 2013-11-21

Medale dla karateków z Gdyni

27 października 2013 roku w gdańskiej hali AWFiS odbył się IV Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. W zawodach startowało 278 zawodników z 17 klubów województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Konkurencje odbywały się w następujących kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Karate Klubu Gdynia, którzy zdobyli w sumie 12 medali, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji generalnej.
W konkurencji kumite złote medale zdobyli Adam Wesołowski i Tomasz Konieczny, który jako nasz najlepszy zawodnik dołożył jeszcze dwa srebrne medale w konkurencjach fuku-go i kata. Jak widać, forma członka kadry narodowej rośnie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Fudokan w Pradze. Srebrne medale wywalczyli także Oskar Suchecki w kumite, Gabriela Pobłocka w kata oraz Mikołaj Stańczuk w kata i fuku-go. Trzecie miejsce w swoich konkurencjach zdobyli natomiast Dominik Dąbrowski w kata, Michał Sztorch w kata, Mateusz Dampc w kata i Adam Wesołowski w fuku-go. Warto dodać, że zaraz za podium z kolei uplasowali się Błażej Kowalewski w kata i kumite oraz Oskar Suchecki w kata.