1123 (723) 2013-11-15 - 2013-11-21

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- 15 listopada o godzinie 12.00 odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy „Co krokodyl ma w brzuchu", otwarty dla wszystkich zwiedzających. Wystawa skierowana jest głównie do młodszych, ale zaciekawi na pewno również i tych starszych. Zwiedzać będziemy wnętrze pluszowego krokodyla, w którym ukryje się wystawa dotycząca czasomierzy! Otwarta od 15.11.2013 r. do 30.01.2014 r. wystawa będzie miała bogaty program edukacyjny:
1. „Przygody Piotrusia Pana" - dla najmłodszych , ok. 5-9 lat, zajęcia twórcze.
2. „Oswoić czas" - to warsztaty również dla najmłodszych, ok. 6-9 lat, podczas których udoskonalimy sztukę odczytywania godzin na zegarze, nauczymy się również pisać godziny oraz pobawimy się w specjalnie przygotowaną grę „zegarowe lotto".
3. „Co krokodyl ma w brzuchu" - zajęcia dla uczestników klas 3 - 6, gimnazjów, liceów, na których obejrzeć będzie można animowaną historię pomiarów czasu.
Zajęcia grupowe: wtorek - piątek, godz. 10.00 - 15.30. Zajęcia dla indywidualnych chętnych: Zabawa andrzejkowa 30.11, godz. 11.00 - 13.00. Opłaty: grupy zorganizowane: 50 zł od grupy (przypominamy o niełączeniu klas). Zajęcia indywidualne: bilet normalny - 7 zł, bilet ulgowy - 4 zł. Obowiązują zapisy telefoniczne: tel. 58 662 09 35.-
- „Wacław Szczeblewski. Artysta z Pomorza". Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac Wacława Szczeblewskiego: obrazów olejnych, pasteli, rysunków ołówkiem i kredką. Ekspozycję uzupełnią przedmioty osobiste artysty, dokumenty, fotografie rodzinne oraz wielkoformatowe wydruki zdjęć przedstawiających między innymi pracownię artysty. Osobom niedowidzącym w odbiorze wystawy pomoże audioprzewodnik. Wystawa otwarta od 22.11.2013 r. do 16.02.2014 r.;
- „Skowronki" Dora Hara do 4.05. 2014 r. - na szybach okien klatki schodowej Muzeum Miasta prezentujemy instalację tkanin jedwabnych pt. Skowronki.
- „Gdynia - urzeczywistnione marzenie o Polsce nad Bałtykiem" (wystawa stała);
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „1 września, godzina 4.45...". Wystawa prezentowana do końca 2013 roku.
W muzeum prezentowane są także inne wystawy czasowe. Ceny biletów: http://www.muzeummw.pl/.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza 22 listopada 2013 r. o godz. 18.00 do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wernisaż prac plastycznych Edmunda Mrocha. Prace przedstawiają wizje fantastyczno - surrealistyczne z zabarwieniem metafizycznym.
***
Koło Plastyków im prof. Wacława Szczeblewskiego i Towarzystwo Miłośników Gdyni ul. Władysława IV 51 zapraszają do obejrzenia wystawy malarstwa Krystyny Czesnej-Bieleckiej i Katarzyny Markowskiej-Żal w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00 - 15.00 oraz wtorki i czwartki od 13.00 do 17.00. Wystawa potrwa do 20 listopada br.
***
W InfoBox Gdynia (ul. Świętojańska 30) oglądać można wystawę „AMERICA CENTRAL IN MOTION". Jest to zapis podróży czwórki fotografików w rejony mało znane turystycznie. Fotograficy Anna Młodzikowska, Ewa Filipkowska, Jacek Kadaj i Monika Smorczewska pokażą i opowiedzą o podróży pełnej niesamowitych spotkań z obcą kulturą, poszukiwaniach prawdziwej plantacji kawy, wspinaczce na czynny wulkan i wielu przygodach, które ich spotkały na trasie Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama.
Wystawa otwarta do 23 listopada.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) przy Zespole Szkół Plastycznych zaprasza na wystawę fotografii prof. Zbigniewa Treppy pt. „PHOS+GRAPHO". Autor jest wykładowcą w gdańskiej ASP, a także kierownikiem Zakładu Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentem szkoły.
Wystawa czynna do 28.11.2013 r. codziennie od godz. 9.00 do 16.00. W poniedziałki nieczynna.
***
Galeria Od czasu do czasu (ul. Armatorów 31) zaprasza na wystawę prac Janusza Osickiego: „Malarstwo - przypadek mój sojusznik". Wystawa potrwa do 30 listopada.
***
Od 15 listopada 2013 Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa „... tylko dobre energie". Autorką prac jest Ewa Matryba, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Uzdolnienia malarskie przejawiała już w szkole średniej, gdzie wyróżniona została skierowaniem Gdańskiego Kuratorium do Szkoły Plastycznej w Orłowie. Po wielu latach przerwy, będąc słuchaczką Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku powróciła do swojej pasji, nieustannie uczestnicząc w warsztatach. Od siedmiu lat swoje umiejętności doskonali pod okiem artysty malarza Marka Wróbla.
Wernisaż odbędzie się 15 listopada (piątek) o godz. 17.00. Wystawa potrwa do 18 grudnia 2013 r. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Różne spojrzenia - malarstwo, grafika i fotografia" do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV od 15 listopada 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.
Na wystawie zobaczymy prace członków Stowarzyszenia ERA ART: malarstwo: Karolina Sprung - Zalewska, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Krystyna Wantuch, Elżbieta Makuła - Hajdun, Grzegorz Terlecki, Katarzyna Konieczna - Kałużna, Anna Kaczor, Dorota Stec - Grochal, Janina Karczewska. Grafika: Alina Jackiewicz - Kaczmarek i Wojciech Kostiuk. Fotografia: Anna Głuchowska.
Wstęp wolny. Strona internetowa: www.eraartprofile.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej „Świat Sławnego. Polska, Europa lat 50. na zdjęciach Władysława Sławnego" we wtorek, 19 listopada o godzinie 18.00. Po wernisażu, w ramach cyklu spotkań edukacyjnych „Odkurzacze historii", odbędzie się prelekcja kuratorki wystawy, Katarzyny Madoń - Mitzner, poświęcona twórczości tego wybitnego twórcy polskiej powojennej fotografii prasowej. Wystawa będzie czynna do 5 stycznia. Wstęp wolny.
Wystawa przygotowana przez Dom Spotkań z Historią i Agencję FORUM, a prezentowana w Galerii Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni, jest pierwszą wystawą indywidualną Władysława Sławnego. Ponad sześćdziesiąt fotografii, na których zobaczymy zarówno polityków i oficjalne wydarzenia, jak i zwyczajnych ludzi i życie codzienne w Warszawie, w głębi kraju, a także w NRD, Jugosławii, Holandii i Związku Radzieckim. Sławny fotografował też w Gdyni. 

ikona