1124 (724) 2013-11-22 - 2013-11-28

"Historie morskie" w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 3 grudnia 2013 r. o godz. 17.00 do Filii nr 3, ul. Morska 113, Grabówek wszystkich chętnych na spotkanie „Historie morskie".

Wstęp wolny.

Gościem spotkania będzie Gabriel Oleszek, kapitan ż.w. oraz autor książek i obrazów o tematyce marynistycznej. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery (18 lat obejmował stanowisko kapitana statków). Podczas przerw w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie.

Opublikował liczne artykuły i opowiadania oraz szereg tekstów fachowych. Napisał szesnaście książek marynistycznych (m.in. „SOS Bright Star", „Dotknięcie piekła", „Kosynierzy z Daru Pomorza"), a kolejne są w trakcie tworzenia. Spotkanie wzbogacą prezentacje i pokazy zdjęć.