1126 (726) 2013-12-06 - 2013-12-12

„Sztuka znikania” w Klubie Filmowym

Kwartalnik Artystyczny Bliza zaprasza na trójmiejską premierę filmu „Sztuka znikania" (reż. Bartek Konopka, Piotr Rosołowski, Polska 2013), przeboju PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL 2013 - 6 grudnia 2013 r. o godz. 20.30 do Klubu Filmowego w Gdyni (ul. Waszyngtona 1).

To wspaniale opowiedziana nieznana historia haitańskiego kapłana voodou, Amona Frémona, który na zaproszenie Jerzego Grotowskiego w 1980 roku odwiedził Polską Rzeczpospolitą Ludową.
Film jest spojrzeniem na czasy socjalizmu oczami przybysza z zupełnie innej kultury, który, za sprawą pisarza Ignacego Karpowicza, żywo komentuje historię. „Sztuka znikania" to nowy film twórców nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku". Muzykę do filmu napisał Maciej Cieślak, znany trójmiejskiej publiczności chociażby jako członek - założyciel zespołu Ścianka.
Wstęp: Kwartalnik Artystyczny Bliza (jeden z dwu - do wyboru - najnowszych numerów) do kupienia na miejscu w specjalnej cenie 10 zł.
Kwartalnik Artystyczny Bliza, Gdyńska Szkoła Filmowa i Gdynia Kulturalna rozpoczęli wspólny projekt spotkań z filmami Planete+Doc Film Festival.

W comiesięcznym cyklu zobaczymy unikatowe filmy dokumentalne, nagrodzone nie tylko na Planete+Doc, ale również na wielu innych festiwalach w Europie i na całym świecie. Po każdym pokazie zapraszamy do dyskusji z osobami, które dzięki specjalistycznej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu wzbogacą zaprezentowany film dodatkowym komentarzem.

Dla dzieci w Klubie Filmowym...
Ponadto w Klubie Filmowym będzie można zobaczyć także:
6 - 11 grudnia o godz. 18.00
- „Bilet na Księżyc";
7 - 11 grudnia o godz. 20.30 - „Wielki Liberace";
Bilety na każdy z filmów 10 zł.
8 grudnia, godz. 12.00 - Mała Żyrafa - bajkowe poranki: „Przygody Błękitnego Rycerzyka".
Dzieci wstęp wolny, dorośli 10 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.klubfilmowy.pl.

ikona