1126 (726) 2013-12-06 - 2013-12-12

Przygotuj się do świąt w naukowej atmosferze!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni przygotowało inną niż wszystkie propozycję na zanurzenie się w atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Podczas trzech przedświątecznych weekendów będzie zachęcać Gości do poznawania bożonarodzeniowych tradycji z innych części świata, twórczego eksperymentowania i spotkania z elfami-naukowcami.

„Pan Kulka na świątecznym tropie" to aktywność, która zaznajomi Gości z bohaterami świątecznych legend z różnych zakątków naszego globu. Spotkacie u nas między innymi Dziadka Mroza, La Befanę czy Sinterklaasa. Postaci te czekać będą na Was z zagadkami i zadaniami. Aby otrzymać od nich podpis na karcie pracy, trzeba będzie zdobyć odpowiednie informacje. Na wszystkich tych, którym uda się przeprowadzić wywiady ze świątecznymi istotami i poprawnie uzupełnić swoje karty, będzie czekać upominek.

Przygotuj się do świąt w naukowej atmosferze!Kolejną z atrakcji będą pokazy naukowe na żywo, podczas których podejrzycie elfy w ferworze świątecznych przygotowań. Zadania, które przekaże im Święty Mikołaj nie będą łatwe, dlatego będą potrzebowały one pomocy Publiczności. Wspólnymi siłami na scenie pojawi się sztuczny śnieg i odbędą się inne naukowe „czary".

Skoro Gwiazdka, to muszą być również prezenty! W każdą sobotę i niedzielę będzie można stworzyć je własnoręcznie podczas warsztatów, zajęć plastycznych i rękodzielniczych. Nasi Goście - samodzielnie, w grupach, razem z rodzinami - będą mogli stworzyć małe kreatywne upominki, które będzie można zabrać ze sobą do domu i obdarować nimi najbliższych. Wspólnie przygotujemy świąteczne ozdoby, kartki, przypinki, pluszowe renifery, pudełka na prezenty i wiele innych! Przy tych twórczych „wybrykach" asystować będą nasi wszechstronnie utalentowani Edukatorzy - będziecie więc w dobrych rękach!

Szczegółowy program „Świątecznych Weekendów" dostępny jest na stronie internetowej: www.experyment.gdynia.pl - zapraszamy do odwiedzin!

Sprzedaż biletów do Centrum Nauki EXPERYMENT w soboty i niedziele trwa do godz. 18.00.