Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1127 (727) 2013-12-13 - 2013-12-19

Antoni Libera zainauguruje 17. numer Blizy

17 - muzyczny - numer Blizy16 grudnia 2013 r. o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) Antoni Libera zainauguruje 17 - muzyczny - numer Blizy.

„Muzyka dziś" tematem przewodnim kolejnego, 4 (17) 2013, numeru Kwartalnika Artystycznego Bliza. Wpływ muzyki na psychikę, świadomość - zbiorową i jednostkową - współczesnego człowieka jest nie do przecenienia, a sposobom i skomplikowaniu jej mariaży z innymi dziedzinami sztukami poświęca się całe studia. Autorom udało się zebrać kilkanaście wybitnych, a przede wszystkim twórczych tekstów takich autorów jak: Antoni Libera, Ewa Lipska, Ewa Pobłocka, Olga Tokarczuk, Przemysław Gulda, Paweł „Konjo" Konnak, Daniel Odija czy Jerzy Illg. Dodatkowo do numeru załączona jest płyta DVD „4 x Gdyńska Szkoła Filmowa" z doskonałymi filmami, wśród nich m.in. nominowana w Cannes „Olena" w reżyserii Elżbiety Benkowskiej czy nagradzana na całym świecie „Matka" Łukasza Ostalskiego. Na miejscu premierowy numer do kupienia w specjalnej cenie 10 zł.

Okładka płyty DVD „4 x Gdyńska Szkoła FilmowaWstęp wolny.

Redagują: Paweł Huelle - redaktor naczelny; Adam Kamiński - sekretarz redakcji; Piotr Millati - redakcja eseju; Wojciech Boros - redakcja poezji.

ikona