Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1127 (727) 2013-12-13 - 2013-12-19

Przygotuj się do świąt w naukowej atmosferze!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni przygotowało inną niż wszystkie propozycję na zanurzenie się w atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Podczas przedświątecznych weekendów zachęca Gości do poznawania bożonarodzeniowych tradycji z innych części świata, twórczego eksperymentowania i spotkania z elfami-naukowcami.

„Pan Kulka na świątecznym tropie" to aktywność, która zaznajomi Gości z bohaterami świątecznych legend z różnych zakątków naszego globu. Spotkacie u nas między innymi Dziadka Mroza, La Befanę czy Sinterklaasa. Postaci te czekać będą na Was z zagadkami i zadaniami.
Kolejną z atrakcji będą pokazy naukowe na żywo, podczas których podejrzycie elfy w ferworze świątecznych przygotowań. Zadania, które przekaże im Święty Mikołaj nie będą łatwe, dlatego będą potrzebowały one pomocy Publiczności. Wspólnymi siłami na scenie pojawi się sztuczny śnieg i odbędą się inne naukowe „czary". Experyment

Skoro Gwiazdka, to muszą być również prezenty! W każdą sobotę i niedzielę będzie można stworzyć je własnoręcznie podczas warsztatów, zajęć plastycznych i rękodzielniczych. Nasi Goście - samodzielnie, w grupach, razem z rodzinami - będą mogli stworzyć małe kreatywne upominki, które będzie można zabrać ze sobą do domu i obdarować nimi najbliższych.

Przy tych twórczych „wybrykach" asystować będą nasi wszechstronnie utalentowani Edukatorzy - będziecie więc w dobrych rękach! Szczegółowy program „Świątecznych Weekendów" dostępny jest na stronie internetowej: www.experyment.gdynia.pl. Sprzedaż biletów do Centrum Nauki EXPERYMENT w soboty i niedziele trwa do godz. 18.00.