1127 (727) 2013-12-13 - 2013-12-19

Sukcesy pływaków Delfina

Na 50 metrowej pływalni w Belgradzie odbyły się zawody krajów Europy Środkowej. Do stolicy Serbii przyjechało 8 juniorskich reprezentacji (dziewczęta 13 - 14 lat, chłopcy 15 - 16 lat ) z Węgier, Rosji, Rumunii, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Serbii i Polski. W składzie naszej kadry znaleźli się zawodnicy KS Delfin Gdynia. Mateusz Arndt w konkurencjach indywidualnych zdobył srebrne medale na dystansach 200 (1:53,89) i 400 (4:03,54) m stylem dowolnym. Na tym pierwszym dystansie zawodnik trenera Przemysława Czoków był o włos od pobicia rekordu Polski juniorów. Zabrakło mu zaledwie 0,02 s do tego aby wpisać się w historii jako najszybszy junior 15 - letni na dystansie 200 m stylem dowolnym. Uzyskane wyniki są rekordami województwa pomorskiego w kategorii 15 - 18 lat. Mateusz uczestniczył również w sztafetach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym, w których nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna zdobywając złote medale. W zwycięskiej sztafecie 4x100 m stylem dowolnym pływał drugi z naszych reprezentantów Bartosz Ogórek. Gdyński zawodnik zajął również 1 miejsce w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym oraz był 4 na dystansie 100 m stylem dowolnym (52,92) poprawiając przy tym rekord naszego województwa wśród juniorów 16 letnich.
W klasyfikacji ogólnej Polska z 24 medalami zajęła 2 miejsce. Zwyciężyła reprezentacja Węgier a na 3 miejscu uplasowali się Słoweńcy. Gratulujemy zawodnikom Delfina i życzymy dalszych sukcesów w reprezentacji Polski. Więcej na www.delfin.gdynia.pl.