Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1127 (727) 2013-12-13 - 2013-12-19

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- „Transatlantyk Batory - powitania 1966, pożegnania 1969", fotografie: Stefan Figlarowicz / Nina Smolarz.
Wystawa przedstawia powitanie MS Batory w lipcu 1966 i pożegnanie tss Stefan Batory udającego się w pierwszy rejs 11 kwietnia 1969 r. Jest na wystawie odrobina klimatu lat 60. - wzmacniają je nadesłane relacje.
„Zwracaliśmy się do pasażerów i marynarzy pamiętających wszystkie rejsy transatlantykiem MS Batory (1936-1969) i tss Stefan Batory (1969-1988). Na apel zbierania wspomnień i pamiątek odpowiedzieli byli pasażerowie oraz marynarze. Liczymy, że po otwarciu wystawy odezwą się także zwiedzający" - mówią autorzy wystawy Stefan Figlarowicz, Anna Makowska, Arek Staniszewski.
Wystawa potrwa do 24 lutego 2014 r.
- Wystawa „Co krokodyl ma w brzuchu" otwarta do 31.01.2014 r.
Wystawa przygotowana została z myślą o najmłodszych z okazji 5 lat edukacji w nowym gmachu muzeum. Zwiedzać można wnętrze krokodyla, w którym ukryła się wystawa dotycząca czasomierzy!
- Wystawa „Wacław Szczeblewski. Artysta z Pomorza" otwarta do 16.02. 2014 r.
Osiemdziesiąta rocznica przeniesienia przez Wacława Szczeblewskiego Pomorskiej Szkoły Sztuk Pięknych z Grudziądza do Gdyni stanowi dobrą okazję, by przypomnieć szerszej publiczności życie i twórczość artysty, który swoją działalnością wywarł duży wpływ na rozwój kulturalny Pomorza.
Ekspozycję uzupełniają przedmioty osobiste artysty, dokumenty, fotografie rodzinne oraz wielkoformatowe wydruki zdjęć przedstawiających między innymi pracownię artysty. Osobom niedowidzącym w odbiorze wystawy pomoże audioprzewodnik, w którym w sposób opisowy oddano kolorystykę i klimat dzieł, a także podkreślono i uwypuklono mało widoczne szczegóły na obrazach.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę pt. „1 września, godzina 4.45...".
Wystawa prezentowana do końca 2013 roku. W muzeum prezentowane są także inne wystawy czasowe. Ceny biletów i godziny otwarcia: www.muzeummw.pl.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51, na wystawę prac plastycznych Edmunda Mrocha. Prace przedstawiają wizje fantastyczno - surrealistyczne z zabarwieniem metafizycznym.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa „... tylko dobre energie". Autorką prac jest Ewa Matryba. Wystawa potrwa do 18 grudnia 2013 r. Ekspozycję można zwiedzać od pon. do pt. w godz. 8.30 - 19.30.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Różne spojrzenia - malarstwo, grafika i fotografia" do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV do 31 stycznia 2014 r. Na wystawie zobaczymy prace członków Stowarzyszenia ERA ART: malarstwo: Karolina Sprung - Zalewska, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Krystyna Wantuch, Elżbieta Makuła - Hajdun, Grzegorz Terlecki, Katarzyna Konieczna - Kałużna, Anna Kaczor, Dorota Stec - Grochal, Janina Karczewska. Grafika: Alina Jackiewicz - Kaczmarek i Wojciech Kostiuk. Fotografia: Anna Głuchowska. Wstęp wolny. Strona: www.eraartprofile.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na wystawę fotograficzną „Świat Sławnego. Polska, Europa lat 50. na zdjęciach Władysława Sławnego". Wystawa będzie czynna do 5 stycznia. Wstęp wolny.
Wystawa przygotowana przez Dom Spotkań z Historią i Agencję FORUM, a prezentowana w Galerii Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni, jest pierwszą indywidualną Władysława Sławnego. Ponad sześćdziesiąt fotografii, na których zobaczymy zarówno polityków i oficjalne wydarzenia, jak i zwyczajnych ludzi i życie codzienne w Warszawie, w głębi kraju, a także w NRD, Jugosławii, Holandii i Związku Radzieckim. Sławny fotografował też w Gdyni.
***
Galeria PROFILE (ul. Wojewódzka 7) zaprasza na wystawę malarstwa Ireny Nowickiej „...cieszę się pięknem świata" do 20 grudnia 2013 roku w godzinach otwarcia galerii. Irena Nowicka, z wykształcenia historyk, swój świat wyczarowuje malując kwiaty, pejzaże i martwą naturę. W opanowaniu tej pięknej sztuki pomogła jej Bożena Bury i Zofia Owsiak, a także Jacenty Lubowiecki.
Strona: www.eraartprofile.pl.
***
Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI w Gdyni zaprasza na wystawę akwarel Magdaleny Janisz pt. „Mozaika Gdyńska". Ekspozycję będzie można oglądać do 19 grudnia codziennie w godzinach otwarcia Centrum.
***
Zapraszamy do Gdynia InfoBox (I piętro) na wystawę „MAMY Więcej". To opowieść o kobietach, które pozwoliły sobie na iście szaleńczy krok. W czasach niestabilności gospodarczej postanowiły mieć więcej... Czego? Tak naprawdę wszystkiego. Oczywiście w pierwszej kolejności dzieci, ale też: radości, smutków, emocji, lęków, śmiechu, kłótni, hałasu, zakupów, prania, bałaganu, może nawet czasu, bo przeżywamy nie tylko swój własny, ale także każdego z naszych dzieci z osobna. Wystawę można oglądać do 15 grudnia.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na doroczną wystawę prezentującą twórczość artystów skupionych w Kole. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 grdunia 2013 r. o godz. 18.00 w galerii TMG przy ul. Władysława IV/51. Podczas wernisażu odbędzie się koncert zespołu Grand Cappela. Duet wykonuje muzykę utrzymaną w stylistyce popowej i folkowej.
***
Fundacja Kulturalne Pomorze, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa i gdyńscy pasjonaci historii zapraszają na wystawę "ORP Garland w Gdyni" przedstawiającą archiwalne zdjęcia słynnego brytyjskiego niszczyciela służącego w latach 1940-1946 w polskiej Marynarce Wojennej. Wystawę objął patronatem Prezydent Wojciech Szczurek. Zdjęcia przedstawiają życie codzienne marynarzy ORP Garland, których autor zdjęć uchwycił zarówno w czasie pracy na okręcie jak i w wolnych chwilach od pełnienia służby Autorem fotografii jest Henryk Nowakowski st. marynarz na ORP Garland. Odznaczony Krzyżem Walecznych i innymi odznaczeniami polskimi, angielskimi i amerykańskimi.
Właścicielem zdjęć jest Jarosław Drozd. Wystawa prezentowana jest do 14 grudnia 2013 r. w lokalu dawnych delikatesów ADMIR przy ul. Władysława IV 46, w godz. 9.00 - 18.00. Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Portu Gdynia.