1127 (727) 2013-12-13 - 2013-12-19

Występy gdyńskich gimnastyczek artystycznych

W dniach 30.11 - 1.12.2013 r. odbył się w Bielsko-Białej „Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy" w gimnastyce artystycznej. Organizatorzy gościli ponad 100 zawodniczek z dwudziestu różnych klubów z Polski, Ukrainy, Niemiec, Włoch oraz Czech.
Na turniej ten pojechały cztery zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni: Natalia Wiśniewska, Ada Gudel, Natalia Krzyżanowska, które startowały w klasie II oraz Paulina Mikuła startująca w kategorii juniorek.
Zawodniczki klasy II prezentowały się w dwóch układach: z obręczą oraz w drugim układzie do wyboru. W wieloboju, po zaciętej walce wygrała Julia Chochół (PTG Sokół Kraków). Na drugim miejscu uplasowała się gdynianka Natalia Wiśniewska (UKS JANTAR GDYNIA) a tuż za nią na miejscu trzecim Wiktoria Mielec (PTG Sokół Kraków). W pierwszej ósemce znalazły się jeszcze dwie gdynianki. Ada Gudel zajęła piąte miejsce a Natalia Krzyżanowska ósme.
W poszczególnych układach uczennice spisały się następująco:
Natalia Wiśniewska
- 1 miejsce w maczugach, 4 miejsce w układzie z obręczą
Ada Gudel - 4 miejsce w maczugach, 5 miejsce w obręczy
Natalia Krzyżanowska- 8 miejsce w maczugach, 10 miejsce w piłce.
W kategorii juniorek Paulina Mikuła (UKS Jantar Gdynia) zdobyła złoto w wieloboju.
Juniorki startowały w trzech układach. Paulina w układzie z obręczą i z maczugami była pierwsza a w układzie z piłką zajęła trzecie miejsce.
***
W dniach 29.11 - 30.11.2013 r. odbył się międzynarodowy Turniej „The North Rainbow" w Kiriat Bialik (Izrael). W zawodach wzięło udział 220 zawodniczek z różnych krajów. Gdynię reprezentowały zawodniczki trenujące w Szkole Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej.
Dziewczęta stratowały w różnych kategoriach wiekowych. Julia Wiśniewska i Natalia Kozioł w kategorii rocznika 2000 (podzielonego na dwie grupy). Julia w swojej zajęła 1 miejsce i dostała się do dwóch finałów, a Natalia w swojej grupie 3 miejsce i dostała się do jednego finału.
Julia w finale z obręczą zajęła 1 miejsce, a w maczugach 2 miejsce. Natomiast Natalia brała udział w finale z obręczą i zdobyła 2 miejsce.
W roczniku 1999 startowały dwie zawodniczki: Angela Kosoulieva i Julia Woźniak. Angela zajęła w wieloboju 2 miejsce i zakwalifikowała się do dwóch finałów. Julia zajęła 6 miejsce w wieloboju.
Angela w finale z obręczą zdobyła 2 miejsce, a w układzie ze wstążką 8 miejsce.
W kategorii seniorek Gdynię reprezentowała Malwina Kozłowska. W wieloboju zajęła 8 miejsce i dostała się do dwóch finałów: z piłką zdobyła 8 miejsce, a maczugami 5 miejsce.