1128 (728) 2013-12-20 - 2014-01-09

Gdyńska wigilia

WigiliaTradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia, o godz. 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40) rozpocznie się gdyńska wieczerza wigilijna. Ojcowie Franciszkanie, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i rzesze wolontariuszy zapraszają serdecznie wszystkie osoby samotne i potrzebujące.

Tego dnia nikt nie powinien czuć się samotny. Dajemy możliwość spotkania każdemu potrzebującemu. Jeśli tylko ktoś ma ochotę, a jego sytuacja materialna nie pozwala na uroczyste świętowanie, zapraszamyJeśli tego dnia jest ktoś, kto nie ma dokąd pójść a jednocześnie chce spotkać się z innymi ludźmi, na pewno znajdzie tu dla siebie miejsce i będzie się dobrze czuł – zaprasza Anna Białek, naczelnik biura prezydenta Gdyni.

W wigilijnym menu znajdą się między innymi ryba po grecku, ryba w galarecie, barszcz z pasztecikiem oraz słodkości. Dla wszystkich uczestników przygotowano bożonarodzeniowe paczki, a do dzieci trafią maskotki zbierane w akcji Podziel się pluszakiem. Tradycyjne spotkanie u Franciszkanów to także wspólne śpiewanie kolęd. Na wigilii wystąpił zespół muzyczny Fraternia Band.
Dodajmy, w latach poprzednich w wieczerzy udział brało około 1000 gości. 

ikona