1128 (728) 2013-12-20 - 2014-01-09

Podsumowanie sezonu gimnastyczek artystycznych klubu Jantar

W sobotę w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni odbyło się uroczyste zakończenie sezonu uczniowskiego klubu gimnastyczek artystycznych JANTAR Gdynia. Rok 2013 był bardzo udany dla całego klubu. Zawodniczki każdej kategorii wiekowej stawały na najwyższych stopniach podium.
Za jedne z najważniejszych można uznać 2 brązowe medale Marty Jasińskiej w kategorii senior i młodzieżowca na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Iławie (w finałach srebrny i brązowy medal). Razem z Malwiną Kozłowską zdobyły również drużynowo Wicemistrzostwo Polski na zawodach w Rumi. W kategorii juniorek zadebiutowały w tym roku Julia Wiśniewska i Paulina Mikuła. Julia w finałach Mistrzostw Polski zdobyła srebrny medal w układzie z piłką. Julia odnosiła również sukcesy na Międzynarodowych Turniejach - 1 miejsce w Chorwacji, 1 miejsce w Izraelu. W kategorii juniora młodszego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Natalia Wiśniewska zdobyła srebro w finałowym układzie z piłką. A razem z Pauliną Kaczor i Martyną Truszkowską zdobyły brąz na Drużynowych Mistrzostwach Polski kl. II.
W najmłodszej kategorii wiekowej bardzo dobre starty odnotowała w tym roku Wiktoria Wójtowicz, zajmując trzecie i czwarte miejsce na „Małej Olimpiadzie" w Białej- Podlaskiej. Część zawodniczek UKS Jantar (powyżej 10 roku życia) uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej w Gdyni, gdzie mają bardzo dobre warunki do nauki i uprawiania sportu.
Obecna kadra trenerska klubu to prezes Alicja Urbaniak, Hanna Narloch, Agnieszka Walczyk, Joanna Mitrosz-Cieślak, choreografią zajmuje się Barbara Pituch. Klub obecnie liczy 54 zawodniczki.