1128 (728) 2013-12-20 - 2014-01-09

Świąteczne atrakcje Domku Żeromskiego

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza mieszkańców Gdyni i miłośników Orłowa do wspólnego dekorowania choinki przed Domkiem Żeromskiego. W ubiegłym roku wspólna choinka stała się świątecznym hitem w dzielnicy, liczba ozdób przynoszonych spontanicznie przekroczyła tysiąc.

Domek Żeromskiego w świątecznej szacie Fot. Sławomir KitowskiPonownie zachęcamy do wieszania dekoracji, ozdób, bombek, łańcuchów i kartek ze świątecznych z życzeniami na orłowskiej choince, która stanie tradycyjnie przy Domku Żeromskiego
.
Przed Domkiem Żeromskiego tradycyjnie Zespół Szkół Plastycznych w Orłowie prezentuje Szopkę Bożonarodzeniową, w formie drewnianych rzeźb wykonanych przez uczniów.

Od najbliższego weekendu 21 grudnia 2013 r.  Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego do obejrzenia wystawy „Świąteczne inspiracje". To ekspozycja bożonarodzeniowych ozdób, którą przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 39 im. kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza. Twórcy choinek, bombek, kartek i stroików wykazali się dużą kreatywnością, a takie pomysły przychodzą do głowy tylko w świątecznej atmosferze radości i życzliwości.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy w weekendy w godz. 11.00 - 17.00 i znalezienia na niej inspiracji do tworzenia własnych ozdób świątecznych. Wystawa czynna do końca stycznia 2014. (I piętro, wejście od ul. Zacisznej). 

ikona