1128 (728) 2013-12-20 - 2014-01-09

Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem

Tak hucznego pożegnania starego i powitania Nowego Roku - w Gdyni jeszcze nie było! 31 grudnia 2013 o godz. 19.00 na Skwerze Kosciuszki w Gdyni rozpocznie się wielogodzinna, transmitowana (od godz. 20.00) do milionów telewidzów impreza pt.: Sylwestrowa Moc Przebojów z Polsatem. Wystąpią gwiazdy estrady, o północy niebo rozjaśni wspaniały pokaz sztucznych ogni. Impreza trwać będzie do godz. 2.00 nad ranem.
Skala wydarzenia jest tak ogromna, że konieczne jest wprowadzenie licznych zmian w organizacji ruchu, komunikacji miejskiej, strefie parkowania. W strefie zabawy będa ograniczenia jak na każdej imprezie masowej.


Fot. Maurycy ŚmierzchalskiSzanowni Państwo!

Gdynia i Gdynianie będą współgospodarzami największej tegorocznej zabawy sylwestrowej w kraju, pod tytułem: Moc Przebojów z Polsatem na Skwerze Kościuszki.
Jak na gospodarzy przystało starajmy się, by to wielkie wydarzenie pozostało w pamięci wszystkich uczestników i milionów telewidzów - jako wyjątkowe i udane, a przede wszystkim bezpieczne.

Aby tak się stało, organizatorzy oprócz bogatego programu artystycznego z plejadą gwiazd i ich przebojami zadbali o tak istotne sprawy jak dodatkowa komunikacja miejska i SKM, konieczne zmiany w organizacji ruchu w śródmieściu, o odgrodzoną 2-metrowej wysokości płotem strefę dla publiczności z obowiązującymi w niej ograniczeniami w zamian za przywilej oglądania imprezy z bliska i „na żywo". Będzie w Śródmieściu szersza niż zwykle o tej porze oferta lokali gastronomicznych.

Miliony widzów przed telewizorami i dziesiątki tysięcy przed największą sceną w Polsce. Scenografia sięgająca szóstego piętra, sześć godzin zabawy i sto gorących hitów. To Sylwestrowa Moc Przebojów w Gdyni.
Na gdyńskim skwerze Kościuszki stanęła nie tylko wielka scena o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych, ale także ściana wizyjna wielkości szkolnego boiska, jakiej w naszym kraju jeszcze nie widziano. Przy realizacji telewizyjnej pracować będzie 20 kamer, a z lotu ptaka imprezę pokaże najnowocześniejszy w Europie śmigłowiec telewizyjny - Newscopter. Oświetlenie całości sceny zużyje w kilka godzin tyle prądu, ile dziennie potrzebuje średniej wielkości miasto. Na tę jedną noc uszyto ponad 300 kostiumów dla wykonawców i tancerzy.
Ale to wszystko nie miałoby znaczenia, gdyby nie publiczność i artyści. To dzięki nim nad polskim morzem atmosfera będzie gorąca jak w tropikach, a sprzyjać temu będą dyskotekowe hity i największe taneczne przeboje. Koncerty startują o godz. 20.00, wystąpią: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Budka Suflera, Mesajah, Golec uOrkiestra, Urszula, Enej, Maciej Maleńczuk, Lombard, Piersi, Papa D., Volver, Sylwia Grzeszczak, Lemon, Margaret, Natasza Urbańska, Blue Cafe, Red Lips, Pectus, Norbi, Stachursky, Andrzej Cierniewski, Loka, Shata QS, Rui Carlos Ferreira, One, Michał Wiśniewski, Patrycja Markowska, Joanna Liszowska, Donatan & Cleo.
Podczas Sylwestra Gdyni jubileusze obchodzić będą gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej - Krzysztof Krawczyk, Budka Suflera, Papa D. czyli dawny Papa Dance, Stachursky i Blue Cafe. Zabawę poprowadzą trzy duety: Paulina Sykut i Maciek Rock, Maciej Dowbor i Anna Głogowska oraz Agnieszka Popielewicz i Krzysztof Ibisz. Jako pierwszy utwór Nowego Roku zabrzmi Power of love w wykonaniu Sylwii Grzeszczak, a zaraz potem życzenia zebranej publiczności i widzom Polsatu złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Sylwestrową Moc Przebojów w Gdyni organizuje Miasto Gdynia, Telewizja Polsat a realizuje Bałtycka Agencja Artystyczna.

Gastronomia w noc sylwestrową

W sylwestrową noc 26 lokali w centrum Gdyni przygotowało specjalną ofertę dla uczestników Sylwestrowej Mocy Przepobjów z Polsatem.
Oto one:

Klub ELIZJUM, ul. Świętojańska 41;
Grey Coffee&More, ul. Waszyngtona 21;
Komar Paliwo i Spoiwo przy InfoBoxie, ul. Abrahama 23 i od ul. Świętojańskiej;
Bioway, ul. Władysława IV 37;
Chata Rybaka, al. Jana Pawła II;
Skwer Cafe, al. Jana Pawła II;
Pozytywka, ul. Świętojańska 47;
City Market, ul. Śląska 33;
Antalya Kebab, ul. 10 Lutego 30;
Kebab, ul. 10 Lutego 32;
Śledzik u Fabrykanta, ul. Waszyngtona 21;
Harem Club, ul. Waszyngtona 21;
Bistro Maska, ul. Bema 26;
Piwiarnia Warka, ul. Abraham 64 - od ul. Władysława IV;
Barbados, róg ul. 10 Lutego i ul. Władysława;
Makarony i Burgery, ul. Świętojańska 50 oraz 61;
Hollywood, Aleja Topolowa;
Dalmacja, ul. Świętojańska 51;
Althaus, ul. Świętojańska 81;
La Vita, ul. Władysława IV;
Butik PATA, ul. Świętojańska 53;
Santorini, ul. Świętojańska 61;
Telepizza, ul. Świętojańska;
Good Morning Vietnam, ul. Świętojańska 83;
Cynamon, ul. Świętojańska 49.

Szybka Kolej Miejska na zabawę i do domu


W nocy z 31.12.2013 r. na 1.1.2014 r. pociągi PKP SKM pojadą z następującą częstotliwością:
- odcinek Gdynia Główna - Gdańsk Główny w godzinach od 21.00 do 4.00 pociągi SKM co około 30 minut,
- odcinek Gdynia Główna - Wejherowo w godzinach od 23.35 do 4.05 pociągi SKM co około 30 minut.
Szczegółowe godziny odjazdów pociągów z poszczególnych stacji pod linkiem:
http://www.skm.pkp.pl/fileadmin/pdf/rozklady/SYLWESTER_2013-2014.xls
Trasa dwóch kolejek jadących z Gdyni Głównej do Chyloni o godz. 2.05 i 3.05 zostanie wydłużona do Wejherowa.


Bezpieczna noc

W związku z organizacją Sylwestrowej Mocy Przebojów 2013 w Gdyni, informujemy o ważniejszych zasadach, które będą obowiązywać w specjalnie oznaczonej strefie imprezy. Regulamin będzie umieszczony bezpośrednio przy wejściach do sektora.

Teren imprezy zostanie ogrodzony 2-metrowym płotem. Jest to obszar Skweru Kościuszki (od skrzyżowania z ulicą Waszyngtona) i ulicą 10 Lutego aż do wysokości ulicy Zygmunta Augusta. Krzyżujące się z ulicą 10 Lutego Świętojańska oraz Abrahama, po obu stronach także będą częściowo ogrodzone płotem.

Wstęp na teren imprezy jest wolny.

Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy:
- broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
- materiałów wybuchowych,
- wyrobów pirotechnicznych,
- materiałów pożarowo niebezpiecznych,
- napojów alkoholowych,
- plastikowych, szklanych lub metalowych pojemników lub puszek
- środków odurzających lub substancji psychotropowych,
- ponadto zakazuje się wprowadzania psów i innych zwierząt, rowerów, skuterów oraz motocykli na Teren Imprezy oraz prowadzenia bez autoryzacji Organizatora jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej na Terenie Imprezy.
- zabrania się wchodzenia na elementy infrastruktury technicznej i miejskiej, a także na obszary, które są niedopuszczone dla uczestników (np. scena i jej zaplecze, stanowisko realizacyjne, itp.).

Zabrania się rzucania przedmiotami, rozniecania ognia i niszczenia mienia znajdującego się na terenie Imprezy.

Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:
a) znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków
b) posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe.
c) zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku Imprezy.
d) w przypadku przekroczenia określonej zezwoleniem liczby Uczestników przebywających na Terenie Imprezy.
Kto wnosi lub posiada na Imprezie broń, inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne, podlega karze aresztu albo karze ograniczenia wolności.

Uczestnicy Imprezy oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na Terenie Imprezy zobowiązane są stosować się do poleceń Służb Porządkowych, w tym Kierownika ds. Bezpieczeństwa.
Osoby małoletnie uczestniczą w Imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.
Wydarzenie będzie można rejestrować prywatnym sprzętem nagrywającym.

Regulamin imprezy znaleźć można na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/, http://www.polsat.pl/.
Regulamin imprezy do pobrania:


Ważne dla kierowców zmiany w dniach 27 grudnia - 1 stycznia

Zwracamy uwagę na to, że już od 27 grudnia w centrum miasta występować będą wyłaczenia kolejnych ulic z ruchu. Oto szczegóły
:

Od 27 grudnia (godz. 00.01) do 28 grudnia (godz. 24.00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. W tym terminie od strony ul. Świętojańskiej możliwy będzie wjazd na Skwer Kościuszki, natomiast wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie ul. Waszyngtona. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd z ul. Żeromskiego w kierunku ul. Świętojańskiej następować będzie przez Skwer Kościuszki i ul. Waszyngtona.
Od 29 grudnia (godz. 00.01) do 30. grudnia (godz.8.00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Żeromskiego. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd ze „ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 15 do budynku nr 19) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Borchardta lub ul. Waszyngtona. Natomiast wjazd na powyższy odcinek Skweru Kościuszki odbywać się będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Borchardta do budynku nr 15-19 wprowadzony zostanie tymczasowy ruch dwukierunkowy na dotychczasowej jezdni jednokierunkowej. Wyjazd z ul. Żeromskiego oraz ze „ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 14 do budynku nr 26) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Waszyngtona. W tym terminie z ul. 10 Lutego na ul. Świętojańską możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo i w lewo. Z ul. Świętojańskiej dojazd do Skweru Kościuszki przebiegać będzie objazdem ul. Armii Krajowej lub ul. Pułaskiego, ul. Żeromskiego, ul. Waszyngtona.
Od 30 grudnia (godz. 8.00) do 31 grudnia (godz.14.00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona. Zamknięte zostaną również „ślepe" odcinki Skweru Kościuszki zlokalizowane pomiędzy ul. Żeromskiego, a ul. Świętojańską oraz ul. Borchardta, a ul. Świętojańską. Ruch kołowy wyłączony zostanie również z ul. Żeromskiego. 31 grudnia na Skwerze Kościuszki i ul. Żeromskiego obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów. Do godz. 14.00 dnia 31 grudnia dojazd na Skwer Kościuszki możliwy będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta lub Waszyngtona. Natomiast wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie wyłącznie ul. Waszyngtona.
Od 31 grudnia (godz. 14.00) do 1 stycznia (godz.14.00)
Od godz. 14.00 dnia 31 grudnia z ruchu kołowego wyłączone zostaną następujące ulice:
- Skwer Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona,
- ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Pułaskiego do Skweru Kościuszki,
- ul. Borchardta na odcinku od ul. Armii Krajowej do Skweru Kościuszki,
- ul. Świętojańska na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Starowiejskiej,
- ul. 10 Lutego na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV,
- ul. Abrahama na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Batorego,
- ul. Zygmunta Augusta na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Starowiejskiej.
Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz usunięcie własnych pojazdów od 29 grudnia (godz. 8.00) ze Skweru Kościuszki i ul. Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w stronę Skweru), oraz 30 grudnia (godz. 8.00) z następujących ulic: 10 Lutego (od ul. Władysława IV w stronę Skweru Kościuszki), Świętojańskiej (od Starowiejskiej do Armii Krajowej), Abrahama (od Starowiejskiej do Batorego), Zygmunta Augusta.
Parkowanie
W związku z organizacją zabawy sylwestrowej czasowo zlikwidowanych zostanie część miejsc parkingowych.
Od godziny 8.00 - 30 grudnia zamknięty zostanie dla ruchu obszar Skweru Kościuszki od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona (wymienione ulice będą przejezdne). Od godz. 14.00 - 31 grudnia zamknięte zostaną pozostałe ulice wchodzące w teren imprezy masowej.
Mieszkańcy, którzy posiadają abonamenty upoważniające do parkowania w tym obszarze Strefy Płatnego Parkowania, ale z powodu ograniczeń nie będą mogli tam parkować, proszeni są o pozostawienie samochodów w możliwie najbliższej okolicy od miejsca określonego w abonamencie. W uzgodnieniu z Zarządem Dróg i Zieleni oraz Biurem Obsługi Strefy Płatnego Parkowania informujemy, że posiadane przez mieszkańców tego obszaru abonamenty typu M będą upoważniały do zwolnienia z opłat związanych z parkowaniem w odległości do 200 m poza zakresem wskazanym w abonamencie.

Sylwester 2013


Komunikacja miejska w sylwestrową noc

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni tradycyjnie zapewni mieszkańcom możliwość dotarcia autobusami i trolejbusami do centrum miasta na imprezę Sylwestrową jak i powrotu nad ranem do domów. Ustawienie sceny (najlepsze pod względem dostępności dla widzów i warunków pogodowych) rodzi spore ograniczenia w ruchu drogowym.
W związku z tym zmienione są miejsca przystanków autobusowych i trolejbusowych z których będzie można 1 stycznia 2014 r. dojechać do dzielnic miasta. Osoby powracające do swoich domów:
- w kierunku Karwin, Witomina i Chwarzna: przystanek „Armii Krajowej" przy ul. Władysława IV;
- w kierunku Chyloni, Cisowy, Pustek Cisowskich oraz Obłuża, Oksywia i Pogórza: przystanek „Gdynia Dworzec Gł. PKP" na placu Konstytucji.

A oto szczegóły:
W dniu 31 grudnia 2013 r. obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej.
Od godz. 14.00 nie będą obowiązywać przystanki znajdujące się na terenie imprezy: „Skwer Kościuszki - InfoBox" przy ul. Świętojańskiej w kierunku Karwin i Cisowy oraz „Centrum Handlowe Batory" przy ul. 10 Lutego w kierunku Cisowy i Chyloni.
Od godz. 16.00 do godz. 8.00 1 stycznia 2014 r., zamknięte będzie skrzyżowanie ul. 10 Lutego i Świętojańskiej. W tym czasie zmienione zostają trasy linii trolejbusowych: 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 710, autobusowych dziennych: 204, 282, 700 oraz nocnych N10, N20, N30, N40 i N94.
ZMIANY TRAS:
Linia 21
Trolejbusy linii 21 od godz. 16.00 kursować będą na skróconej trasie do/z pętli „Węzeł F. Cegielskiej". W kierunku Węzła, od przystanku „Harcerska" obowiązuje objazd al. Zwycięstwa, ul. Władysława IV, al. Piłsudskiego, Śląską i Kielecką. Zamiast przystanek „Urząd Miasta - Świętojańska" obowiązuje przystanek „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM". W kierunku Sopotu, przystankiem początkowym będzie „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM".
Linie 22 i 30 Od godz. 16.00 31 grudnia trolejbusy linii 22 i 30 kursować będą na skróconej trasie. W kursach z Cisowy do przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska" obowiązuje stała trasa, następnie trolejbusy kursować będą ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego i Śląską do pętli „Węzeł F. Cegielskiej". W kierunku Cisowy, przystankiem początkowym będzie „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM". 1 stycznia (w godz. 5.00 - 8.00) trolejbusy linii 22 kursować będą objazdem.
W kierunku Gdyni Dworca Gł. PKP: od przystanku „Żwirki i Wigury" ul. Świętojańską, Obrońców Wybrzeża, Władysława IV i Jana z Kolna. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: „Armii Krajowej" oraz „I Urząd Skarbowy" przy ul. Władysława IV. W kierunku Cisowy: od przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" do przystanku „Żwirki i Wigury": ul. 3 Maja, Armii Krajowej, Władysława IV, Obrońców Wybrzeża i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek „Armii Krajowej" przy ul. Władysława IV.
Linie 23 i 24 Trolejbusy linii 23 i 24 od godz. 16.00 31 grudnia do godz. 8.00 w dniu 1 stycznia kursować będą objazdem. W kierunku Gdyni Dworca Gł. PKP/Stoczni Gdynia: od przystanku „Żwirki i Wigury" do „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" ul. Świętojańską, Obrońców Wybrzeża, Władysława IV i Jana z Kolna. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: „Armii Krajowej" oraz „I Urząd Skarbowy" przy ul. Władysława IV. W kierunku Karwin: od przystanku „Gdynia Dworzec GŁ. PKP - Hala" do przystanku „Żwirki i Wigury" ul. 3 Maja, Armii Krajowej, Władysława IV, Obrońców Wybrzeża i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek „Armii Krajowej" przy ul. Władysława IV.
Linie 20, 25 i 28 Trolejbusy linii 20, 25 i 28 od godz. 16.00 31 grudnia do godz. 8.00 1 stycznia kursować będą objazdem. Z Cisowy/Pustek Cisowskich do przystanku „3 Maja" obowiązują stałe trasy, następnie trolejbusy kursować będą do Gdyni Dworca Gł. PKP: ul. 10 Lutego, Władysława IV i Jana z Kolna. Na trasie objazdu obowiązują przystanki: „I Urząd Skarbowy" przy ul. Władysława IV oraz „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" przy ul. Jana z Kolna. W kierunku Cisowy/Pustek Cisowskich, obowiązuje objazd: od pętli „Gdynia Dworzec Gł. PKP" do przystanku „3 Maja" ul. Wójta Radtkego, 3 Maja, Armii Krajowej, Władysława IV i 10 Lutego.
Linia 29 Trolejbusy linii 29 od godz. 16.00 31 grudnia kursować będą objazdem. W kierunku Dąbrowy Tesco, od przystanku „Bpa Okoniewskiego" do „Wzgórze Św. Maksymiliana - Figurka" ul. Morską, Warszawską, Śląską i al. Zwycięstwa. W kierunku Grabówka obowiązuje objazd: od przystanku „Harcerska" do „Bpa Okoniewskiego" al. Zwycięstwa, ul. Władysława IV, al. Piłsudskiego, ul. Śląską, Warszawską i Morską. Na trasie objazdu obowiązywać będą wszystkie przystanki innych linii. Zamiast przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska" obowiązuje przystanek „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM". W dniu 1 stycznia (w godz. 5.00 - 8.00) trolejbusy linii 29 kursować będą objazdem, od przystanku „3 Maja" do przystanku „Żwirki i Wigury" ul. 10 Lutego, Władysława IV, Obrońców Wybrzeża i Świętojańską. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek „Armii Krajowej" przy ul. Władysława IV.
Linia 710 Trolejbusy linii 710 kursować będą objazdem. Z pętli „Stocznia Gdynia" oraz „Gdynia Dworzec Gł. PKP", od przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" do przystanku „3 Maja" ul. 3 Maja, Armii Krajowej, Władysława IV i 10 Lutego. Z pętli „Kacze Buki", „Dąbrowa Miętowa", „Orłowo SKM - „Klif", „Sopot Reja" i „Węzeł F. Cegielskiej", od przystanku „Harcerska" do przystanku „Bpa Okoniewskiego", al. Zwycięstwa, ul. Władysława IV, al. Piłsudskiego, ul. Warszawską i Morską. Wybrane kursy linii 710 z pętli „Kacze Buki" oraz „Dąbrowa Miętowa" realizowane będą ul. Świętojańską, Obrońców Wybrzeża, Władysława IV, 10 Lutego i Morską.
Linia 204 W kursie w kierunku pętli „Norwida" o godz. 17.49 z przystanku „Plac Kaszubski" do przystanku „Armii Krajowej" wprowadzona zostaje trasa objazdowa: ul. Wójta Radtkego, Świętojańską, Jana z Kolna, 3 Maja, Armii Krajowej i Władysława IV. Na trasie objazdu nie obowiązują żadne przystanki.
Linia 282 W kierunku pętli „Węzeł F. Cegielskiej", od przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala" do przystanku „Armii Krajowej" obowiązuje objazd ul. Wójta Radtkego, 3 Maja, Armii Krajowej i Władysława IV.
Linia 700 Kurs linii 700 z Dworca Morskiego o godz. 18.06 zostanie wykonany objazdem, od przystanku „Urząd Morski" do przystanku „Armii Krajowej", ul. Wendy, Portową, Jana z Kolna, 3 Maja, Armii Krajowej i Władysława IV. W przypadku dużej liczby uczestników koncertu i braku przejazdu przez skrzyżowanie ul. Władysława IV z ul. 10 Lutego, trolejbusy linii 23 i 24 oraz autobusy linii 105, 109, 125, 133, 147, 150, 152, 172 i 282 wycofane zostaną ze Śródmieścia i skierowane na ul. Śląską, Podjazd i Dworcową, trolejbusy linii 20, 25 i 28 skierowane zostaną na ul. Podjazd i Dworcową, a autobusy linii S na ul. Morską i Śląską.
Linie nocne N10, N20, N30 i N94 Kursy linii nocnych N10, N20, N30 i N94 od przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska" do przystanku „3 Maja" wykonywane będą objazdem: ul. Świętojańską, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV i 10 Lutego. Objazd ten obowiązywać będzie w godz. 23.00 - 23.55 oraz 2.30 - 5.00. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki „Kilińskiego" oraz „Armii Krajowej" przy ul. Władysława IV.
W godz. ok. 23.55 - 2.30, w czasie spodziewanego całkowitego zamknięcia skrzyżowania ul. 10 Lutego/Władysława IV autobusy linii nocnych N10, N20 i N30, od przystanku „Urząd Miasta - Świętojańska" do przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP" kursować będą al. Piłsudskiego, ul. Śląską, Podjazd i Dworcową. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek „Śląska".
Kursy linii nocnych N10 i N20 od strony Dworca Gł. PKP w kierunku Wzgórza Św. Maksymiliana, od przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP" do przystanku „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM" lub „Węzeł F. Cegielskiej" wykonywane będą objazdem ul. Dworcową, 10 Lutego, 3 Maja, Armii Krajowej, Władysława IV i al. Zwycięstwa, z pominięciem przystanku „3 Maja" oraz ul. Świętojańskiej. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki: „Armii Krajowej", „Kilińskiego" oraz wyłącznie dla linii N20 „Urząd Miasta - Władysława IV".
Linia N40 Autobusy linii N40 w kursach z Placu Kaszubskiego w kierunku Pogórza Górnego będą rozpoczynać bieg od przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP".
Dodatkowa oferta dla pasażerów dojeżdżających i powracających z koncertu:
- w godz. 20.00 - 23.30, wykonane zostaną dodatkowe kursy na liniach: 20, 25, 28, 150, 170, 172 i 282;
- wykonany zostanie dodatkowy kurs na linii R z Rumi Dworca PKP do Gdyni o godz. 23.00, a kursy o godz. 21.35, 22.00 i 22.30 będą wykonywane jednocześnie przez 2 autobusy;
- wszystkie wieczorne kursy na liniach: S, 150, 152 i 282 obsługiwane będą przez autobusy przegubowe;
• w godz. 23.30 - 3.00 autobusy linii nocnych N10 i N20 funkcjonować będą co ok. 15 minut, a po godz. 3.00 co ok. 30 minut;
- wykonane zostaną dodatkowe kursy na linii N30 z Gdyni Dworca Gł. PKP do Rumi o godz.: 0.35, 0.50, 1.20, 1.50, 2.20, 2.50, 3.20, 3.50;
- wykonany zostanie kurs linii N94 z Pogórza Górnego do Rewy o godz. 2.05;
- w czasie nasilonych powrotów z koncertu i pokazu sztucznych ogni uruchomione zostaną, na zasadzie regulacji, dodatkowe kursy:
- z przystanku „Gdynia Dworzec Gł. PKP" przy placu Konstytucji linii N20 i N28 w kierunku Chyloni, Cisowy i Pustek Cisowskich oraz linii N40 w kierunku Oksywia, Obłuża i Pogórza;
- z przystanku „Armii Krajowej" przy ul. Władysława IV linii N10 w kierunku Karwin i Kaczych Buków, N20 w kierunku Witomina i Chwarzna.
Szczegółowe rozkłady: www.zkmgdynia.pl.

ikona