1129 (729) 2014-01-10 - 2014-01-16

Krótka, ale ważna nowa ścieżka rowerowa

Nieważne, że krótki - ważne, że niezbędny! Na skrzyżowaniu ulicy Morskiej z Estakadą Kwiatkowskiego powstał 200-metrowy fragment ścieżki rowerowej. Dlaczego to takie istotne? Bo dzięki temu połączone zostały dwa odcinki biegnące po przeciwległych stronach ulicy.

Do tej pory rowerzyści podróżujący ulicą Morską, zbliżając się do Estakady Kwiatkowskiego, musieli zsiąść z roweru i przeprowadzić go - najpierw przez przejście dla pieszych na drugą stronę - a potem 150 metrów chodnikiem, obok ruchliwego przystanku autobusowego. Stanowiło to sporą uciążliwość, więc wielu cyklistów wybierało przejazd jezdnią przez skrzyżowanie. Teraz nie będzie już takiej potrzeby.
Ścieżki po obu stronach ulicy Morskiej zostały połączone, a ruch pieszych i rowerów oddzielony. Powstało w sumie 200 metrów asfaltowej trasy i 50 metrów nowej nawierzchni chodnika. W ramach robót trzeba było przesunąć nieco wiatę przystankową, ale dzięki temu rowerzyści w bezpieczny sposób ominą przystanek o dużym natężeniu ruchu pieszego - tłumaczy Rafał Studziński, gdyński oficer rowerowy.

W przyszłym roku zamierzamy kontynuować polepszanie komfortu jazdy rowerzystów ścieżkami wzdłuż ul. Morskiej - głównie na odcinku biegnącym przez Grabówek - zapowiada.
Całość prac zrealizowanych na wysokości skrzyżowania ulicy Morskiej z Estakadą Kwiatkowskiego zamknęła się w kwocie 190 tysięcy złotych.

ikona