1129 (729) 2014-01-10 - 2014-01-16

Podziękowania

W niedzielę 15 grudnia w nowej, rozszerzonej formule odbyło się wielkie Mikołajowe święto - Mikołaje Trójmiasto 2013. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 1000 osób, zebrano ponad 26 tysięcy złotych.
Mikołaje w tenisówkach - na starcie stawiło się około 100 biegaczy, którzy pokonali pięciokilometrową trasę zamkniętymi ulicami Gdyni. Środki zebrane przez uczestników biegu zostaną przekazane na leczenie chorego na nefrokalcynozę Pawła Dobrowolskiego.
Mikołaje z pupilami - grupa licząca kilkadziesiąt osób spacerem udała się na metę pod Ergo Arenę. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży cegiełek tej grupy Mikołajów wesprą rehabilitację oraz pomogą zwiększyć samodzielność życiową osób niepełnosprawnych.
Mikołaje na rowerach - około 200 cyklistów przejechało dziesięciokilometrową trasę z Gdynia Areny do Ergo Areny. Rowerzyści środki zebrane w trakcie imprezy przeznaczą na działalność gdyńskiego hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań".
Parada Mikołajów na motocyklach - ponad 800 fantazyjnie udekorowanych maszyn przejechało w asyście Policji głównymi arteriami miasta - Świętojańską, Zwycięstwa, Niepodległości, Grunwaldzką w kierunku placu Dwóch Miast.
Szczególne podziękowania za wzorową organizację i bezpieczeństwo imprezy należą się służbie porządkowej złożonej z motocyklistów z klubów Cruiseriders oraz Lotor.
Imprezę organizacyjnie na swoich barkach dźwigali: Kolibki Adventure Park, klub motocyklowy Cruiseriders, Stowarzyszenie In gremio, Stowarzyszenie Gdyńskie Morsy oraz Fundacja Podróże Bez Granic.
Cała impreza odbyła się z pomocą ratowników z Adiutare, mechaników z Erontransu oraz sponsorów i partnerów: drukarnia Vipro, Centrum U7, fitness klub Pure Jatomi, szkoła żeglarstwa 4winds, Biegosfera, Bibobus, The North Face, SKM Trójmiasto, CompleXsports Triathlon Team, salony KMJ Yamaha, Zdanowicz Harley Davidson oraz moto-akcesoria.pl. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc.

***
Rada Dzielnicy Chwarzno - Wiczlino pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację projektu „Kolorowe przystanki" i pomogły doprowadzić to zamierzenie do szczęśliwego końca. W szczególności pragniemy wyrazić wdzięczność: paniom architekt Annie Jankowskiej i Dominice Janickiej za odważny i oryginalny projekt, Panu Czesławowi Raczko - szefowi firmy Małe Formy Budowlane za osobiste zaangażowanie w sprawne wykonanie i instalację elementów"Kolorowych Przystanków".
***
Organizatorka Iwona Maciejewska dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz schroniska Ciapkowo OTOZ Animals w związku z koncertem charytatywnym, który odbył się 1.12.2013 r. w Sopockiej Szkole Wyższej. W wyniku akcji zebrano 2505 zł a ponadto karmę i koce. Szczególne podziękowania kieruje do wykonawców: Gdyńskiej Szkoły Artystycznej i zespołu TARGET oraz do Sopockiej Szkoły Wyższej, która udostępniła aulę oraz zapewniła piękny występ Chóru Festiwalowego.
***
Gdyńskie Stowarzyszenie Osób Niesłyszących Ich Rodzin i Przyjaciół Effetha pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowanie dla Grupy LOTOS za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu zabawy dla dzieci głuchoniemych z okazji Św. Mikołaja. Dziękujemy w imieniu, członków Stowarzyszenia, a w szczególności wszystkich głuchoniemych dzieci, z wyrazami wdzięczności członkowie stowarzyszenia i wszystkie obdarowane dzieci.