1129 (729) 2014-01-10 - 2014-01-16

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- „Transatlantyk Batory - powitania 1966, pożegnania 1969", fotografie: Stefan Figlarowicz / Nina Smolarz.
Wystawa przedstawia powitanie MS Batory w lipcu 1966 i pożegnanie tss Stefan Batory udającego się w pierwszy rejs 11 kwietnia 1969 r. Potrwa do 24 lutego 2014 r.
- Wystawa „Co krokodyl ma w brzuchu" otwarta do 31.01.2014 r.
Wystawa przygotowana została z myślą o najmłodszych z okazji 5 lat edukacji
w nowym gmachu muzeum. Zwiedzać można wnętrze krokodyla, w którym ukryła się wystawa dotycząca czasomierzy!
- Wystawa „Wacław Szczeblewski. Artysta z Pomorza" otwarta do 16.02. 2014 r.
Osiemdziesiąta rocznica przeniesienia przez Wacława Szczeblewskiego Pomorskiej Szkoły Sztuk Pięknych z Grudziądza do Gdyni stanowi dobrą okazję, by przypomnieć szerszej publiczności życie i twórczość artysty, który swoją działalnością wywarł duży wpływ na rozwój kulturalny Pomorza.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzeumgdynia.pl/.

***
Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę „Czy znasz i poznajesz?" (II odsłona), która powstała z bogatych zbiorów fotograficznych Muzeum Miasta Gdyni. Zaprezentowany na niej wybór fotografii, zdjęć i pocztówek obejmuje ostatnie 100 lat Gdyni. Ze względu na obszerną ilość materiału ikonograficznego autorzy wystawy zdecydowali się na wybór tych zdjęć, które dotychczas rzadko były publikowane bądź fotografii pokazujących znane gdyńskie budynki i fragmenty miasta ukazane w inny sposób. Znalazły się również uwiecznione na zdjęciach miejsca, których już nie ma lub zmieniły się nie do poznania.
Fotografie eksponowane są do 31 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00.
***
Do 19 stycznia w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) można oglądać wystawę pokonkursową „Moja dzielnica, moja ulica". Celem konkursu było uwiecznienie na zdjęciach najbliższej okolicy - piękna i różnorodności krajobrazu. Uczestnikami konkursu byli amatorzy. Organizatorzy: Stowarzyszenie In gremio, Miasto Gdynia, Gdynia InfoBox.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Różne spojrzenia - malarstwo, grafika i fotografia" do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV do 31 stycznia 2014 r. Na wystawie zobaczyć można prace członków Stowarzyszenia ERA ART: malarstwo: Karolina Sprung - Zalewska, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Krystyna Wantuch, Elżbieta Makuła - Hajdun, Grzegorz Terlecki, Katarzyna Konieczna - Kałużna, Anna Kaczor, Dorota Stec - Grochal, Janina Karczewska. Grafika: Alina Jackiewicz - Kaczmarek i Wojciech Kostiuk. Fotografia: Anna Głuchowska. Wstęp wolny.
Strona: www.eraartprofile.pl.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy „Ucha cha, zima zła". Prace prezentuje grupa malarska „Magenta", działająca w Centrum Aktywności Seniora pod kierunkiem artysty malarza Marka Wróbla. Wystawa do 15 stycznia 2014 r.
Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do obejrzenia wystawy haftu kaszubskiego - Haliny Wensierskiej - znanej hafciarki, gdynianki, laureatki wielu nagród i wyróżnień w konkursach hafciarskich. Ekspozycję można oglądać w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00 do końca stycznia 2014 roku. Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia prac związanych z rękodziełem kaszubskim, stworzonych w 2013 roku przez uczestników warsztatów „Regionalne inspiracje". Wstęp wolny.
***
Kawiarnia Caffe Anioł oraz Anna Maciejko zapraszają na wystawę obrazów „O lecie w zimie" od 11 do 24 stycznia. Anna Maciejko, gdynianka, maluje co w duszy gra i na czym się da. Obrazy inspirowane wyjątkowym plenerem związanym z podróżą Europejską Autostradą Wodną. Rzekami, kanałami i trochę morzem z Holandii do Gdyni.
Wernisaż z opowieściami z podróży w sobotę, 11 stycznia o godz. 17.00 w Caffe Anioł przy ul. Kilińskiego 6.
Wstęp wolny. Dodatkowe informacje: http://obrazyolej.blogspot.com/, e-mail: pajaka@autograf.pl.