1131 (731) 2014-01-24 - 2014-01-30

Jaki pojemnik na śmieci najlepszy?

W związku z pojawiającymi się ostatnio na rynku nieodpowiednimi pojemnikami na odpady, przekazujemy wskazówki, co do charakterystyki - w szczególności mechanizmu załadowczego.
Pojemnik na odpady musi być wyposażony w konstrukcję (specjalne bolce) umożliwiającą jego opróżnienie grzebieniowym, widłowym lub hakowym mechanizmem załadowczym w śmieciarce. Jeśli pojemnik nie będzie posiadał takich elementów, jego opróżnienie może być po prostu niemożliwe, ponieważ nie będzie o co zahaczyć śmietnika. Pojazdy do odbioru nieczystości w mieście są wyposażone jednocześnie we wszystkie trzy systemy.
Warto zatem zapytać sprzedawcę, czy pojemnik posiada odpowiedni system dla mechanizmu załadowczego śmieciarki. A jeszcze lepiej, zadać to samo pytanie w kilku miejscach, gdzie można kupić pojemniki - będziecie Państwo mieli i porównanie, i pewność, że sprzedawca ma odpowiednie rozeznanie na temat pojemników.
Przy zakupie należy pamiętać o tym, aby wybierać pojemniki charakteryzujące się odpornością na wgniecenia, aby nie poobijały się podczas przeciągania do śmieciarki, a także odporne na zużycie. Pojemnik powinien być także szczelny u podstawy, aby nie wyciekała z niego zawartość podczas przenoszenia.