Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1131 (731) 2014-01-24 - 2014-01-30

Najlepsze szkoły średnie na Pomorzu są w Gdyni

Edukacja w Gdyni od lat stoi na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają nie tylko wyniki uczniów, ale też liczne rankingi. Jeden z ważniejszych to ranking dziennika Rzeczpospolita i miesięcznika Perspektywy, w którym ponownie najwyższe miejsca w województwie pomorskim zajęły szkoły gdyńskie. Które?

Przez 16 lat tworzenia rankingu, w każdej kolejnej edycji, I miejsce wśród liceów zajmuje III LO im. Marynarki Wojennej, a odkąd kilka lat temu zaczęto układać też ranking techników, pozycja lidera niezmiennie przypada Technikum Hotelarskiemu. Należy podkreślić, że III LO jest też jedną z najlepiej ocenianych szkół w kraju. W tym roku zajęło 5. miejsce, a w podrankingu olimpijskim - 6. miejsce w Polsce. Z kolei czwarta lokata w województwie stała się udziałem VI LO, natomiast wśród techników 3. pozycja przypadła popularnemu „chłodniczakowi", czyli Technikum w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.

Niezwykle cenne jest również, że w całym rankingu znalazła swoje miejsca zdecydowana większość gdyńskich liceów i techników. To potwierdzenie wysokiego standardu gdyńskiej edukacji, wynikającego z dbałości o jej jakość oraz pasji nauczycieli i dyrektorów. Kompetencje gdyńskich uczniów potwierdzają wyniki matur, egzaminów zawodowych, a także sukcesy w zmaganiach olimpijskich.

Dyrektorzy najlepszych gdyńskich szkół zostali uhonorowani nagrodami prezydenta Gdyni. 16 stycznia 2014 roku w siedzibie Urzędu Miasta wyróżnienia odebrali:
1. Wiesław Kosakowski - dyrektor III LO;
2. Ewa Śliwińska - dyrektor VI LO;
3. Bogusława Flisykowska - dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych;
4. Marian Deręgowski - dyrektor Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych.