1131 (731) 2014-01-24 - 2014-01-30

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czar- ego 1, zaprasza do oglądania wystaw:
- „Transatlantyk Batory - powitania 1966, pożegnania 1969", fotografie: Stefan Figlarowicz/Nina Smolarz.
Wystawa przedstawia powitanie MS Ba- tory w lipcu 1966 i pożegnanie tss Stefan Batory udającego się w pierwszy rejs 11 kwietnia 1969 r. Potrwa do 24 lutego 2014 r.
- Wystawa „Co krokodyl ma w brzuchu" otwarta do 31.01.2014 r. Wystawa przygotowana została z myślą o najmłodszych z okazji 5 lat edukacji w nowym gmachu muzeum. Zwiedzać można wnętrze krokodyla, w którym ukryła się wystawa dotycząca czasomierzy!
- Wystawa „Wacław Szczeblewski. Ar-tysta z Pomorza" otwarta do 16.02.2014 r.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzi- nach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzeumgdynia.pl/.


***


Do 19 lutego br. w Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa malarstwa pn.„Tak czy inaczej...". Autorami prac są słuchacze Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - uczestnicy warsztatów prowadzonych przez artystę malarza Marka Wróbla: Krystyna Pluta, Joanna Kolasa, Tadeusz Prętki i Henryk Kwaśny. Ekspozycję można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.


***


Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę „Czy znasz i po- znajesz?" (II odsłona), która powstała z bogatych zbiorów fotograficznych Muzeum Miasta Gdyni. Zaprezentowany na niej wybór fotografii, zdjęć i pocztówek obejmuje ostat- nie 100 lat Gdyni. Fotografie eksponowane są do 31 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00, w sobotę w godz. 9.00 - 15.00.


***


Stowarzyszenie Promocji Artystów Wy- brzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Różne spojrzenia - malarstwo, grafika i fotografia" do lokalu artystycznego TYGIEL, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) do 31 stycznia 2014 r.
Na wystawie zobaczyć można prace członków Stowarzyszenia ERA ART: malarstwo: Karolina Sprung - Zalewska, Daria Sołtan - Krzyżyńska, Krystyna Wantuch, Elżbieta Makuła - Hajdun, Grzegorz Terlecki, Katarzyna Konieczna - Kałużna, Anna Kaczor, Dorota Stec - Grochal, Janina Karczewska. Grafika: Alina Jackiewicz - Kaczmarek i Wojciech Kostiuk. Fotografia: Anna Głuchowska.
Wstęp wolny.


***


Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do obejrzenia wystawy haftu kaszubskiego - Haliny Wensierskiej - znanej hafciarki, gdynianki, laureatki wielu nagród i wyróżnień w konkursach hafciarskich. Eks- pozycję można oglądać w Ośrodku Kultury Kaszubsko - Pomorskiej przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w Gdyni w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00 do końca stycznia 2014 roku. Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia prac związanych z rękodziełem kaszubskim, stworzonych w 2013 roku przez uczestników warsztatów „Regionalne inspiracje". Wstęp wolny.


***


Kawiarnia Caffe Anioł oraz Anna Maciejko zapraszają na wystawę obrazów „O lecie w zimie" do 24 stycznia. Anna Maciejko, gdynianka, maluje co w duszy gra i na czym się da. Obrazy inspirowane wyjątkowym plenerem związanym z podróżą Europejską Au tostradą Wodną. Rzekami, kanałami i trochę morzem z Holandii do Gdyni.
Wstęp wolny.


***


Galeria Debiut w Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza do 21 stycznia br. na Międzynarodową Wystawę Ilustracji pt. „Morskie opowieści", która gości w Gdyni dzięki uprzejmości Ambasady Estońskiej w Warszawie. Ekspozycja składa się z 92 ilustracji do baśni, bajek i legend o tematyce morskiej, a autorami ich są uznani ilustratorzy z Estonii, Litwy, Łotwy, Finlandii, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski. Podczas trwania wystawy powstaje wspólna praca tworzona przez gości galerii, która w całości będzie zaprezentowana w ostatnim dniu wystawy. Zapraszamy dzieci i rodziców do twórczej zabawy. Galeria w ferie czynna będzie codziennie oprócz poniedziałków w godz. 10.30 - 16.00.


***


Do 12 lutego można oglądać wystawę malarstwa Grażyny Perl pt. „Kobietą być" w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety, na którą zaprasza Klub Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy czarnego 1). Artystka prezentuje obrazy wykonane techniką, która w charakterystyczny sposób, łączy akwarele, tusz i płatki złota, srebra oraz miedzi. Wstęp wolny.
Grażyna Perl - urodzona w Polsce, mieszkała w USA, a obecnie rezyduje na stałe w Paryżu. Uczyła się rysunku i malarstwa w Gdańsku, a później na zajęciach malarstwa i ilustracji w Rhode Island School of Design w Providence (USA). Zajmuje się projektowaniem różnych form graficznych, plakatów, ilustracji. Od lat bierze udział w wystawach, znajduje również czas na pisanie poezji oraz książek dla dorosłych i dzieci.
Strona: www.klubriwiera.mw.mil.pl.


***


W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) można oglądać wystawę malarstwa „Lesockim okiem widziane i w wiersze ubrane" Elżbiety Bieńko-Kornackiej. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w roku 2013. Mieszka na kaszubskich Lesokach. Maluje w oleju, akrylu, pastelami i akwarelą. Specjalnością artystki są kolaże. Obecna wystawa zawiera prace dyplomowe i nowe powstałe po ukończeniu uczelni. Artystka wydała też tomik poezji „Między niebem a ziemią". Wernisaż w sobotę, 25 stycznia o godz. 16.00. Wystawa otwarta będzie do 7 lutego. Wstęp wolny.


***


Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wernisaż wystawy Agnieszki Treder „Kobieta i czerwona szpilka" 24 stycznia 2014 roku o godz. 18.00 do siedziby Towarzystwa Miłośników Gdyni, ul. Władysława IV 51.